Ірландія хоче замінити Британію в якості центру міжнародних судів після Brexit - FT

Поділитися
Ірландія хоче замінити Британію в якості центру міжнародних судів після Brexit - FT Ірландія хоче запропонувати Європі свої юридичні послуги, потіснивши Британію. © Flickr/picqero
Вихід з ЄС може підірвати довіру до британської судової системи.

Дублін приєднався до гонки за роль нового європейського вузла міжнародного комерційного права після "жорсткого" виходу 3, який може підірвати статус британських судів і англійського закону в очах міжнародного бізнесу.

Про це пише Financial Times, додаючи, що організація ірландських баррістерів Bar of Ireland збирається відкрити англомовні суди в Німеччні, Франції, Бельгії і Нідерландах, щоб перебрати на себе частину дорогої і престижної юридичної роботи, якою тривалий час займалася саме Велика Британія.

Експерти з фінансових і професійних послуг застерігають, що Brexit може нашкодити британській репутації глобального еталону для міжнародного законодаства. Це може поставити під загрозу дохідний бізнес великих юридичних компаній у лондонському Сіті.

"Міжнародні користувачі юридичних послуг Британії вже почали подавати сигнали про те, що вони хочуть перенести операції. З цієї точки зору визід Британії з ЄС створює реальну можливість для Ірландії не лише в питанні юридичних послуг, а й економіки в ширшому значенні", - сказав голова Bar of Ireland Пол МакГаррі.

Як і Велика Британія, Ірландія пропонує систему загального права, яка користується англійською мовою. Крім того, англійською говорять всі спеціалісти в сфері юстиції і існуючі ірландські комерційні суди, які можуть швидко розглядати бізнес-справи.

Bar of Ireland почав переговори з великими адвкатськими фірмами, щоб вирішити, як можна створити ринок на основі системи юстиції країни. Також організація хоче, щоб уряд встановив формальні цілі зі збільшення надання міжнародних юридичних послуг, а також щоб призначив спеціалістів, які будуть стежити за виконанням такого плану спільно з департаментом юстиції Ірландії. Мінстр юстиції країни Чарлі Фланган підтримав ініціативу барристерів і хоче офіційно просунути її через агенцію внутрішніх інвестицій країни IDA Ireland.

Втім, Ірландія не єдина країна, яка хоче стати міжнарожним юридичним вузлом замість Великої Британії. Новий Торговельний суд Нідерландів почне роботу цього року. Він теж буде розглядати справи англійською мовою.

Раніше екс-директор MI6 прогнозував велике скорочення впливовості Британії через Brexit. Він також нагадав, що останні 25 років британська зовнішня політика була тісно пов'язана з іншими країнами-партнерами, зокрема з Францією і Німеччиною". Водночас, США стали "не дуже надійним партнером", що робить міжнародну систему менш ефективною, ніж у минулому.

Нагадаємо, лідери країн Європейського союзу в Брюсселі погодили перехід до наступного етапу переговорів по виходу Великобританії з спільноти.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі