Іран відновив право голосу в ООН

Поділитися
Іран відновив право голосу в ООН © Економічна правда
У п'ятницю відбулося перше голосування за непостійних членів ООН.

Іран виплатив близько 16,2 мільйона доларів своєї заборгованості перед Організацією Об'єднаних Націй, що дозволило йому відновити право голосу і брати участь у виборі Генеральною Асамблеєю п'яти нових членів Ради Безпеки на 2022-2023 роки.

«Після більш ніж 6-місячної роботи над цим ООН сьогодні оголосила про отримання коштів», - сказав в Twitter посол Ірану в ООН Маджид Тахт Раванчі.

Він звинуватив "незаконні санкції США" в затримці з виплатою боргів, заявивши, що вони "не тільки позбавили наших людей ліків, вони також завадили Ірану виплатити наші борги перед ООН".

Це призвело до припинення права голосу Ірану у всесвітньому органі ще в січні.

«Вcі нелюдські санкції повинні бути скасовані негайно», - додав іранський дипломат, передає AFP.

Представник ООН заявив, що кошти надійшли в основному з іранських рахунків в Сеулі, транзакції якого були заблоковані санкціями США. Протягом декількох місяців між ООН, Іраном, Південною Кореєю і США велися переговори про розблокування цього конкретного іранського рахунку в Сеулі, щоб Тегеран міг погасити свій борг.

Відновлення права голосу дозволило Ірану проголосувати в Генеральній Асамблеї в п'ятницю на виборах п'яти нових непостійних членів Ради Безпеки. Об'єднані Арабські Емірати, Бразилія, Албанія, Габон і Гана обрані непостійними членами ООН.

Відновлення економічних санкцій США проти Ірану сталося після рішення колишнього президента США Дональда Трампа в 2018 році в односторонньому порядку вийти з міжнародної ядерного угоди щодо Ірану, укладеної трьома роками раніше в Відні і підтриманої резолюцією 2 231 Ради Безпеки ООН.

В австрійській столиці ведуться переговори про те, як зняти санкції, нововведені Вашингтоном проти Тегерана з тих пір, в обмін на повернення Тегерана до повного дотримання угоди.

Раніше повідомлялося про те, що Україна своєчасно і в повному обсязі оплатила в 2021 році свій статутний внесок до регулярного бюджету ООН, очоливши символічний почесний список відповідальних контрибуторів в бюджет ООН. Внесок України склав 1648758 доларів США. Ставка внеску України за шкалою в зазначеному періоді становить 0,057% від загального обсягу витрат регулярного бюджету ООН. У 2019 Україна заплатила внесок в розмірі 1 млн 589 тис.дол.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі