Членство Ірану в жіночому комітеті ООН - образа: активісти

Поділитися
Іран був обраний в четвер на чотирирічний термін до Комісії ООН зі становища жінок.

Вибори Ірану на цьому тижні в комітет ООН з прав жінок є «образою» для жінок, які щодня піддаються дискримінації в Ісламській республіці, заявили в п'ятницю групи, що представляють іранських жінок за межами країни.

Іран був обраний в четвер на чотирирічний мандат разом з шістьма іншими країнами в що базується в Нью-Йорку Комісію ООН зі становища жінок, яка працює над просуванням гендерної рівності та розширенням прав і можливостей жінок.

Але активісти заявили, що цей крок був необгрунтованим для країни, яка, зокрема, зобов'язує всіх жінок носити мусульманські хіджаби публічно.

«Ми розглядаємо обрання вкрай жіноненавистницького режиму Ірану як образу всіх іранських жінок, головних жертв цього режиму за останні чотири десятиліття», - заявила Асоціація іранських жінок у Франції (AFIF) і їх колеги в Італії та Швеції, передає Reuters.

«Ми закликаємо уряди, установи та асоціації засудити це рішення», - додали вони.

Вони вказали на березневу доповідь Джавіда Рехмана, спеціального доповідача ООН з прав людини в Ірані, в якому різко критикувалося становище жінок в Ірані.

Хоча в його звіті були відзначені деякі позитивні кроки, наприклад, в сфері освіти, Рехман сказав, що «кричуща гендерна дискримінація зберігається в законодавстві, практиці та в суспільстві, позбавляючи жінок і дівчаток можливості брати участь і вносити свій вклад в життя суспільства».

Він закликав до дій, щоб покласти край дитячим шлюбам і практиці, коли дозвіл батьків або чоловіків потрібен для ряду дій, «які повинні бути за власним вибором жінки».

Тегеран наполягає на тому, щоб жінкам було надано повні права в країні, відзначаючи, що їх право на присутність в таких професіях, як медицина, інженерна справа, а також політика.

В Ірані заарештовано і притягнуто до відповідальності жінок, які брали участь в кампанії громадянської непокори з метою публічного зняття обов'язкової хустки, в той час як відзначена нагородами адвокат Насрін Сотудех, яка захищала їхні справи, відбуває тюремний термін.

Масих Алінеджад, активіст з США, який заснував рух «Моя прихована свобода», яке заохочувало жінок знімати хіджаби, сказав, що згадка Ірану в комісії була «образою» заарештованих жінок.

«Режим, який не дозволяє жінкам приймати рішення за свої власні органи, був обраний до органу з моніторингу стану жінок у всьому світі», - заявила вона шведському парламенту у відеозверненні.

Раніше повідомлялося про те, що Туреччина вийшла з договору про захист жінок від домашнього насильства.

За даними ВООЗ, кожна третя жінка в світі протягом життя піддається фізичному або сексуальному насильству. В Україні протягом 2020 року за домашнє насильство засудили 921 людину. У 2019 м вироків було в чотири рази менше - 225

Детальніше про домашнє насильство і його форми в Україні, читайте в статті Оксани Коновець "Не про квіти".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі