Кожна третя жінка зазнає фізичноого або сексуального насильства - ВООЗ

Поділитися
За даними ВООЗ, насильство починається в "тривожно молодому" віці.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила у вівторок, що майже кожна третя жінка у всьому світі піддається фізичному або сексуальному насильству протягом свого життя, широко поширеній злочинній поведінці, яка посилилася під час пандемії коронавірусу.

Агентство ООН закликало уряди запобігати насильству, покращувати послуги для жертв і боротися з економічною нерівністю, через яку жінки і дівчатка часто опиняються в пастці жорстоких відносин.

За словами представників ВООЗ, хлопчиків в школі слід вчити необхідності взаємної поваги у відносинах і взаємної згоди в сексі.

«Насильство щодо жінок є ендемічним явищем в кожній країні і культурі, завдаючи шкоду мільйонам жінок і їх сімей, і посилюється пандемією COVID-19», - сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус.

Близько 31% жінок у віці від 15 до 49 років, або до 852 мільйонів жінок, піддавалися фізичному або сексуальному насильству, йдеться в дослідженні ВООЗ, яке вона назвала найбільшим в історії дослідженням, що охоплює національні дані та опитування за 2000-2018 роки.

У ньому йдеться про те, що чоловік або інтимний партнер є найбільш частим злочинцем, і непропорційно велика кількість жертв припадає на найбідніші країни. Справжні цифри, ймовірно, набагато вищі через заниження відомостей про сексуальне насильство, злочин, який зазнає сильної стигматизації.

«Ці цифри дуже шокують і дійсно є свого роду тривожним сигналом для урядів, які повинні робити набагато більше для запобігання цього насильства», - заявила автор звіту Клаудіа Гарсія-Морено.

Згідно з даними ВООЗ, країни з найвищою поширеністю включають Кірібаті, Фіджі, Папуа-Нову Гвінею, Бангладеш, Демократичну Республіку Конго і Афганістан.

Найнижчі показники в Європі - до 23 відсотків протягом усього життя.

За даними ВООЗ, насильство починається в "тривожно молодому" віці.

За словами Гарсіа-Морено, кожна четверта дівчинка-підліток у віці 15-19 років, що мала відносини, піддавалася фізичному або сексуальному насильству.

«Це дуже важливий і формуючий період в житті. І ми знаємо, що наслідки цього насильства можуть бути довгостроковими і можуть вплинути на фізичне і психічне здоров'я і привести до небажаної вагітності та інших ускладнень», - сказала вона.

Детальніше про домашнє насильство і його форми в Україні, читайте в статті Оксани Коновець "Не про квіти".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі