Тегеран сподівається купити російську зброю для "посилення своїх оборонних можливостей". Про це в ході свого візиту до Москви повідомив посол Ірану Касем Джалалі.
«Російський уряд і російський народ завжди були на нашій стороні у важкі часи. У цьому сенсі Росія є нашим пріоритетним партнером», -заявив Джалалі.
Зауваження Джалалі прозвучали у зв'язку з тим, що США нарощують свої дипломатичні зусилля щодо продовження ембарго Ради Безпеки ООН на зброю щодо Ірану, термін дії якого закінчується 18 жовтня.
У вівторок міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Зариф перебував у Росії, де зустрівся зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим.
In Moscow,
— Javad Zarif (@JZarif) July 21, 2020
- Delivered important msg to President Putin.
- Extensive talks with FM Lavrov on bilat coop + regional/global coordination.
- Identical views on #JCPOA and need to uphold int'l law.
- Agreed to conclude long-term comprehensive strategic cooperation agreement. pic.twitter.com/GDhn8VDhva
Зариф заявив, що він передав «важливе послання» президенту Росії Володимиру Путіну, не вдаючись у подробиці.
США стверджують, що нездатність продовжити ембарго на поставки зброї Тегерану ще більше дестабілізує Близький Схід.
Високопоставлені іранські офіційні особи неодноразово попереджали проти продовження ембарго в останні тижні, заявляючи, що це матиме серйозні наслідки для Вашингтона і його союзників. Іран розраховує на те, що Китай і Росія заблокують продовження ембарго на постачання зброї в Раді Безпеки ООН. Москва і Пекін дали зрозуміти, що вони проти розширення.
Росія вже почала поставки С-300 зенітно-ракетних систем у Іран. Президент Росії Володимир Путін схвалив поставку систем у квітні 2015 року.
В кінці листопада США розкритикували рішення Росії про поставки С-300 Ірану. У Департаменті підкреслили, що держсекретар США Джон Керрі неодноразово говорив про це під час двосторонніх зустрічей з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим.
Угода на постачання Москвою системи С-300 була підписана в 2007 році, але після введення заборони ООН на передачу Ірану сучасних озброєнь в 2010 практична реалізація договору була зупинена. У 2015 році президент РФ видав указ, яким дозволив передати ракети С-300 Ірану. Такі дії викликали критику з боку Ізраїлю. Експерти прогнозують, що ракети С-300 на озброєнні ЗС Ірану можуть призвести до порушення балансу сил на Близькому Сході.