Іран просить Росію поставити спецобладнання та допомогти навчити співробітників служби безпеки для придушення масштабних протестів, пише Iran International.
У Тегерані є розуміння, що протести не вщухнуть найближчим часом, а ресурси для їхнього придушення обмежені, йдеться в матеріалі.
Командири Корпусу вартових Ісламської Революції викликали на службу близько тисячі солдатів пенсійного віку, щоби придушити протести, але повернутися погодилися лише близько 300 осіб.
Росія також передає Ірану розвідувальні дані щодо внутрішньої ситуації в країні, наголошується в матеріалі. Автори припускають, що Москва може використати прослуховування, щоб дати Тегерану інформацію про характер і силу протестного руху.
Нагадаємо, масштабні протести охопили Іран у вересні, після смерті 22-річної Махси Аміні. Поліція моралі затримала дівчину за неправильне носіння хіджабу, у відділку Махсу сильно побили, лікарі не змогли врятувати життя дівчини.
За даними правозахисників, у сутичках із силовиками загинули понад 400 протестувальників, зокрема десятки дітей. Протести проти режиму аятол підтримала племінниця верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї, жінку заарештували.
Росія, де акції протесту придушуються доволі жорстко, може стати джерелом цінного досвіду для іранського режиму. Крім того, від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну співпраця між країнами зміцніла.
Попри тривалі санкції, Іран виріс у геополітичного гравця. Сьогодні це вже відчувають не лише Ізраїль та Україна, а багато інших. І за передачею Росії зброї стоїть не тільки бажання Тегерану допомогти своєму союзникові, а й намір заявити про себе як впливового регіонального та глобального гравця. Докладніше про регіональний експансіонізм і геополітичні амбіції Ірану читайте у статті Сергія Данілова «Висока ціна дешевої іранської зброї. Не тільки для України».