Міністерство закордонних справ Ірану погрожує США "судовим переслідуванням" у відповідь на нещодавні заяви голови Державного департаменту США Майка Помпео щодо продовження тиску на Іран і можливого введення нових санкцій, повідомляє РІА Новини.
Згідно із заявою МЗС, уся відповідальність за недружні дії проти Ірану та їх наслідки покладається виключно на США.
"Уряд США буде нести відповідальність за наслідки будь-яких переслідувань, незаконних і насильницьких дій проти іранської нації", - сказано у заяві МЗС.
Крім того, іранське зовнішньополітичне відомство називає заяви Помпео спробою відвернути світову спільноту від незаконних дій США та їх порушення своїх зобов'язань за СВПД.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп має намір ввести безпрецедентно жорсткі санкції проти Ірану, якщо Тегеран не відмовиться від своєї деструктивної політики на Близькому Сході, заявив державний секретар Майк Помпео. В ході виступу у Вашингтоні понеділок, 21 травня, голова Держдепартаменту представив перелік вимог США до Ірану, що складається з 12 пунктів. У разі їх виконання Іран зможе уникнути санкцій.
Як повідомлялося, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.
Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.
Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.
Президент Ірану Хасан Рухані заявив про готовність співпрацювати з країнами ЄС в рамках ядерної угоди, проте скептично оцінив возожность її збереження.
Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.
Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".