Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило про виявлення в п'ятницю конфіденційного документа, поширеного серед країн-членів, інформує Associated Press.
Агентство повідомило, що станом на 20 травня загальний обсяг запасів низькозбагаченого урану в Ірані склав 1571,6 кілограма (1,73 тонни) порівняно з 1020,9 кілограма (1,1 тонни) 19 лютого.
Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило, що Іран також продовжує збагачувати уран до чистоти 4,5 відсотка, що вище 3,67 відсотка, дозволеного відповідно до JCPOA.
Іран підписав ядерну угоду в 2015 році з США, Німеччиною, Францією, Великою Британією, Китаєм і Росією. Відомий як Спільний комплексний план дій, або JCPOA, він дозволяє Ірану зберігати тільки 202,8 кілограма (447 фунтів).
Ядерна угода обіцяла Ірану економічні стимули замість обмеження його ядерної програми. З тих пір, як президент Дональд Трамп витягнув США з угоди, Іран повільно порушує обмеження.
В даний час він порушує всі обмеження, викладені JCPOA, і, за словами Тегерана, сподівається, що інші країни будуть змушені посилити економічні стимули, щоб компенсувати жорсткі санкції, накладені Вашингтоном після відходу США.
США вийшли з угоди в односторонньому порядку в 2018 році.
Як повідомлялося, Ірану вдалося домогтися поступового зняття міжнародних санкцій, не закриваючи своєї ядерної програми, лише обмежуючи її на певний термін.
Загострення американо-іранських відносин останніх місяців з нереалізованими натяками на масштабну війну в регіоні призвело до передбачуваного поводження Ірану до теми ядерної зброї. Форма, в якій це було зроблено, і отримана Іраном відповідь говорять про те, що сторони схильні домовлятися.
Детальніше про напруження у відносинах Тегерана і Вашингтона і подальші перспективи СВПД читайте в матеріалі Олексія Їжака"Іранська ядерна угода Трампа" для читачів ZN.UA.