Представники Ірану не виключають, що дипломати на переговорах з ядерної угоді не встигнуть узгодити документ, тому переговори можуть знову затягнутися і вийти за межі дедлайну 13 липня.
Зокрема, повідомляє Reuters, дипломати "шістки" від Великобританії, Китаю, Франції, Німеччини і Росії зустріли мовчанкою і похмурими виразами обличчя питання щодо готовність угоди і можливості її чергового перенесення.
Глава МЗС Ірану Мохаммад Зариф, у свою чергу, заявив, що не планував переносити укладення угоди, проте додав, що "ми можемо продовжувати переговори стільки, скільки буде необхідно".
За інформацією іншого високопоставленого іранського чиновника, операції з ІЯП вже готова на" 99%".
У разі, якщо в черговий раз не вдасться укласти угоду до півночі, потрібно знову переносити дату, що стане вже третім продовженням дедлайну за два тижні, зазначає агентство.
"Інший варіант - просто встати і піти, про бажання чого, до речі, вже заявляли як американські, так і іранські дипломати", - додає Reuters.
Одним з головних проблемних питань залишається зняття санкції ООН з Ірану. Зокрема, Тегеран наполягає на негайному знятті санкцій щодо збройного ембарго з Ірану Радою Безпеки ООН після укладення угоди. В цьому його підтримує Росія, яка має намір почати постачання зброї Ірану. Західні країни перед зняттям санкції хочуть побачити результати виконання угоди.
Іншим проблемним питанням є допуск міжнародних експертів до військових об'єктах Ірану, зазначає Reuters. У той же час, раніше повідомлялося, що Іран все ж планує піти на компроміс з цього приводу. Також повідомлялося, що Іран і "шістка" домовилися вивезти уран в Росію.
Раніше парламент Ірану схвалив закон про заборону доступу інспекції на військові об'єкти. Також повідомлялося, що верховний лідер Ірану нівелює попередні досягнення в ядерних переговорах.
Укладення угоди з Іраном повинно було відбутися ще 30 червня, однак було відкладено через "великі розбіжності", як говорили дипломати. Тоді дедлайн був перенесений на 7 липня, потім - на 10-е, потім - на 13-е.
Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велася з 2013 року.
Детальніше про переговори з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іранський X-фактор.