Ірак просить США створити механізм виведення американських військ

Поділитися
Ірак просить США створити механізм виведення американських військ © Jayel Aheram/Flickr
Прем'єр Іраку попросив Держдеп прислати представників США, щоб "створити механізм для реалізації рішення парламенту про безпечне виведення військ з Іраку".

У телефонній розмові з державним секретарем США Майком Помпео прем'єр-міністр Іраку Адель Абдул Махді попросив Сполучені Штати направити делегацію в Ірак для створення механізму виведення американських військ з країни, йдеться в заяві офісу глави іракського уряду в п'ятницю.

Це прохання сталося після голосування іракського парламенту за висилку тисяч американських військовослужбовців. Голосування стало прямим наслідком нападу безпілотника США, в результаті якого тиждень тому в Багдаді ліквідовано іранського генерала Касема Сулеймані, пише The Washington Post.

Прем'єр-міністр Іраку неодноразово наполягав на тому, що виведення американських військ був єдиним шляхом до деескалації. У телефонній розмові в четвер він попросив Помпео "направити представників в Ірак, щоб створити механізм для реалізації рішення парламенту про безпечне виведення військ з Іраку".

Згідно із заявою, Абдул Махді також поділився своїми запереченнями з приводу того, що американські війська входять на територію Іраку, а американські літаки літають у повітряному просторі Іраку без згоди іракського уряду.

Понад п'ять тисяч американських військовослужбовців розміщені в Іраку в рамках міжнародної коаліції на чолі з США по боротьбі з угрупованням ІДІЛ.

Прем'єр-міністр Іраку, який оголосив про свою відставку в листопаді після масових антиурядових акцій протесту, зараз виконує обов'язки глави уряду. Це означає, що парламентське голосування в неділю може бути витлумачено як консультативне, зазначає The Post.

Раніше президент ША Дональд Трамп заявив про введення нових санкцій проти Ірану. Напередодні під час звернення до нації Трамп дав зрозуміти, що його адміністрація не має наміру завдавати ударів по Ірану, а збирається обмежитися посиленням санкцій у відповідь на ракетні обстріли військових баз в Іраку.

У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.

Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" зазнали ракетного обстрілу.

Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити". Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.

В ніч на 8 січня Іран завдав нових ударів. По військових об'єктах США в Іраку було випущено понад 10 балістичних ракет.

Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі