У заяві Ірак також засудив Раду Безпеки ООН за втягнення країни у регіональні чи міжнародні конфлікти.
Прем'єр-міністр Іраку Аділь Абдул Махді раніше підтвердив у п'ятницю, що його країна відкинула всі операції, які порушують суверенітет його країни, включаючи недавню іранську операцію, спрямовану проти бази в Айн-Асада в Анбарі, і ще одну в Ербілі, вказавши, що він докладає постійні зусилля по встановленню контактів з усіма сторонами для запобігання перетворення Іраку на поле битви.
У вівторок іранська революційна гвардія оголосила про ракетний напад на базу Айн-Асад в провінції Анбар на заході Іраку і на іншу базу в Ербілі, в якій розміщені війська США.
Після обстрілу IRGC заявив, що на будь-які заходи, які Сполучені Штати здійснять у відповідь на напади Іраку в Тегерані, буде відсіч, повідомляє іранське державне телебачення.
Раніше повідомлялося про те, що Ірак викликав посла Ірану, щоб повідомити йому протест через атаки Іраном розташованих в Іраку американських баз.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив про введення нових санкцій проти Ірану. Напередодні під час звернення до нації Трамп дав зрозуміти, що його адміністрація не має наміру завдавати ударів по Ірану, а збирається обмежитися посиленням санкцій у відповідь на ракетні обстріли військових баз в Іраку.
В ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудар по аеропорту Багдада, в результаті якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
3 січня 2020 року безпілотник США завдав удару по конвою генерала іранського Корпусу Вартових ісламської революції, командувача спецпідрозділом "Аль-Кудс" Касема Сулеймані. Його ліквідація була санкціонована особисто президентом США Дональдом Трампом. А його вбивство не лише підірвало позиції Ірану в регіоні і змусило світ похвилюватися, але і створив абсолютно новий у світовій практиці прецедент.
Про наслідки страти генерала Сулеймані, взаємозв'язку дій США і Ірану з авіакатастрофою українського "Боїнга" під Тегераном і посиленні кризи в регіоні читайте в матеріалі Сергія Немирича "Жвавий жах 2020".