У штампу коронавірусу «Oмікрон» інкубаційний період після інфікування є коротшим, аніж в інших його варіантів, заявили турецькі вчені. За словами члена Ради соціальних наук професора Мустафи Ілхана, інкубаційний період «Омікрону» складає три дні, коли в інших штампів він довший, пише TRT Haber.
«Згідно з нашою інформацією, інкубаційний період у «Омікрону» є коротшим. В оригінального варіанту «Ухань» він становить п’ять днів, а у «Дельти» інкубаційний період триває чотири дні», - заявив лікар.
Він додав, що попри зменшення смертності від коронавірусу, лікарі спостерігають активніше поширення вірусу вцілому. І, здебільшого, у нових хворих виявляють штамп «Омікрон».
При цьому науковець зазначив, що часто хворі думають, що захворіли на COVID-19, але насправді просто хворі на грип, кількість випадків якого в цьому сезоні значно зросла порівняно з минулим роком.
Раніше у ВООЗ повідомили три основні причини швидкого розповсюдження нового штаму COVID-19 "Омікрон". По-перше, мутації дозволяють вірусу легше прикріплюватися до клітин людини. По-друге, новий варіант легше уникає імунної відповіді та стійкіший до вакцини, по –третє люди перестали дотримуватись фізичного дистанціювання.
Поява нового штаму коронавірусу – новий виклик не тільки для охорони здоров'я України, а й для всього людства. Що за фрукт «омікрон» і чого від нього чекати Україні, читайте у статті Віктора Гавури «COVID-19: «омікрон» — нове випробування для України» у ZN.UA.