Індія та Китай після п'ятирічної паузи відновлять пряме авіасполучення 

Поділитися
Індія та Китай після п'ятирічної паузи відновлять пряме авіасполучення  © Unsplash/ @chuklanov
Це чергова ознака потепління у відносинах між двома суперниками, які змагаються за стратегічний вплив у Південній Азії. 

Індія та Китай досягли згоди щодо відновлення прямого авіасполучення — майже через п'ять років після того, як пандемія COVID-19 та подальша політична напруженість зупинили авіарейси між двома країнами, повідомляє The Guardian.

Відповідна заява з'явилася в понеділок, 27 січня, під час візиту до Пекіна секретаря із закордонних справ Індії Вікрама Місрі, що свідчить про нові ознаки відлиги у відносинах між двома найбільшими за чисельністю населення країнами світу.

Місрі став одним із найбільш високопоставлених офіційних осіб Індії, які відвідували китайську столицю з часу смертельного зіткнення військ двох країн на спільному кордоні у 2020 році.

“Відповідні технічні органи з обох сторін зустрінуться і проведуть переговори щодо оновлених рамок для реалізації цієї мети найближчим часом”, - заявили в МЗС Індії про домовленість щодо авіасполучення.

Обидві сторони взяли на себе зобов'язання докладати більше зусиль на дипломатичному рівні для “відновлення взаємної довіри” і вирішення торговельно-економічних питань.

У заяві Міністерства закордонних справ Китаю не згадується угода про відновлення авіасполучення, але зазначається, що обидві країни працюють над поліпшенням зв'язків.

“Покращення і розвиток китайсько-індійських відносин повністю відповідає фундаментальним інтересам двох країн”, - сказали в Пекіні.

Індія та Китай є запеклими суперниками, які змагаються за стратегічний вплив у Південній Азії. Авіасполучення між обома країнами було припинено на початку 2020 року на початку пандемії коронавірусу. Згодом, коли криза у сфері охорони здоров'я відступила, авіасполучення Індії з Гонконгом відновилося, але не з материковою частиною Китаю через наслідки військового зіткнення, що сталося того ж року. 

Щонайменше 20 індійських і четверо китайських солдатів загинули в сутичці на віддаленій ділянці високогірного прикордонного району. У жовтні минулого року Пекін і Нью-Делі домовилися про “розведення” військових сил у ключовій гарячій точці на спірних ділянках кордону. Домовленість була досягнута незадовго до рідкісної офіційної зустрічі — першої за останні п'ять років, між лідером Китаю Сі Цзіньпіном та прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Ievgen Melnykov
4 Грудня 2020, 11:29
Вся екологічна інспекція в Україні занедбана. Впродовж десятків років екологічна інспекція була джерелом надходження хабарів за видачу довідок, дозволів та закриття очей на екологічні злочини. Утилізація відходів тільки одне зло, що вбиває країну. Реформування всієї організації в налагоджені контролю виконання законів, у всіх сферах екологічного контролю (незаконні сміттєзвалища, незаконна забудова берегів річок, незаконна вирубка лісу та ін.), змінить становище. І починати зміни треба, перш за все, з керівників округів, котрі саботують заяви про екологічні порушення. У пана Мальованого є великий потенціал, сподіваємось, він його використає належним чином.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі