Індія та Китай після п'ятирічної паузи відновлять пряме авіасполучення 

Поділитися
Індія та Китай після п'ятирічної паузи відновлять пряме авіасполучення  © Unsplash/ @chuklanov
Це чергова ознака потепління у відносинах між двома суперниками, які змагаються за стратегічний вплив у Південній Азії. 

Індія та Китай досягли згоди щодо відновлення прямого авіасполучення — майже через п'ять років після того, як пандемія COVID-19 та подальша політична напруженість зупинили авіарейси між двома країнами, повідомляє The Guardian.

Відповідна заява з'явилася в понеділок, 27 січня, під час візиту до Пекіна секретаря із закордонних справ Індії Вікрама Місрі, що свідчить про нові ознаки відлиги у відносинах між двома найбільшими за чисельністю населення країнами світу.

Місрі став одним із найбільш високопоставлених офіційних осіб Індії, які відвідували китайську столицю з часу смертельного зіткнення військ двох країн на спільному кордоні у 2020 році.

“Відповідні технічні органи з обох сторін зустрінуться і проведуть переговори щодо оновлених рамок для реалізації цієї мети найближчим часом”, - заявили в МЗС Індії про домовленість щодо авіасполучення.

Обидві сторони взяли на себе зобов'язання докладати більше зусиль на дипломатичному рівні для “відновлення взаємної довіри” і вирішення торговельно-економічних питань.

У заяві Міністерства закордонних справ Китаю не згадується угода про відновлення авіасполучення, але зазначається, що обидві країни працюють над поліпшенням зв'язків.

“Покращення і розвиток китайсько-індійських відносин повністю відповідає фундаментальним інтересам двох країн”, - сказали в Пекіні.

Індія та Китай є запеклими суперниками, які змагаються за стратегічний вплив у Південній Азії. Авіасполучення між обома країнами було припинено на початку 2020 року на початку пандемії коронавірусу. Згодом, коли криза у сфері охорони здоров'я відступила, авіасполучення Індії з Гонконгом відновилося, але не з материковою частиною Китаю через наслідки військового зіткнення, що сталося того ж року. 

Щонайменше 20 індійських і четверо китайських солдатів загинули в сутичці на віддаленій ділянці високогірного прикордонного району. У жовтні минулого року Пекін і Нью-Делі домовилися про “розведення” військових сил у ключовій гарячій точці на спірних ділянках кордону. Домовленість була досягнута незадовго до рідкісної офіційної зустрічі — першої за останні п'ять років, між лідером Китаю Сі Цзіньпіном та прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі