Імунітет до коронавірусу існує 13 місяців після перенесеної хвороби — ЗМІ

Поділитися
Імунітет до коронавірусу існує 13 місяців після перенесеної хвороби — ЗМІ Фото: Twitter
Дослідження проводилося на медиків, які перенесли COVID-19 в легкій формі.

Дослідники Страсбурзького університетського госпіталю заявили, що згідно з їхніми спостереженнями імунітету до коронавірусу може зберігатися 13 місяців після перенесеного COVID-19.

Медичний документ був опублікований на порталі Medrxiv.

У повідомленні вказується, що оцінка вироблення антитіл до SARS-CoV-2 важлива для прогнозування захисту від нового інфікування, а також для визначення довговічності вакцини. При цьому вказується, що матеріал дослідження є [blink title = "препринтом" headinfo = "препринтом"] Перед офіційною публікацією в науковому журналі медичні статті традиційно сертифікуються експертами. Цей процес може бути тривалим, тому автори використовують "препринти", що дозволяє читачам відразу побачити матеріали дослідження, але препринти можуть містити помилки та повідомляти інформацію, яка ще не була доведена [/blink], тобто вона не була сертифікована експертизою і науково доведена. В цьому випадку мова йде про нове медичне дослідження, якому ще належить дати оцінку і довести результати клінічною практикою.

Відзначається, що у своєму дослідженні автори відштовхувалися від результатів аналізів медичних працівників Страсбурзького університетського госпіталю, які вилікувалися від COVID-19 в легкій формі.

Медики досліджували реакцію імунітету на коронавірус протягом тринадцяти місяців після зараження, і була визначена частота повторного зараження протягом цього періоду.

Згідно з висновком, у медиків спостерігалася стійкість антитіл до коронавірусу протягом тринадцяти місяців. Повторне зараження COVID-19 в зазначений період не відбулося.

Результати дослідження були узгоджені і підтвердили понад 20 наукових співробітників Страсбурзького університетського госпіталю.

Нагадаємо, американські молекулярні біологи прийшли до висновку, що небезпечна мутація SARS-CoV-2 заражає людини вірусом від 2,5 до 8 разів швидше. Вона характерна більш ніж для половини вивчених штамів вірусу. Новий штам SARS-CoV-2 несе точкову мутацію в білку D614G і вже швидко перевершив інші за поширеністю.

Передбачити мутації вірусу вкрай складно, з моменту перших заражень вчені намагаються зрозуміти, в який бік еволюціонує збудник. Зараз відомо, що він накопичує мутації приблизно з тією ж швидкістю, як і збудник грипу. Поки що невідомо, як ці мутації впливають на заразність і інші властивості вірусу.

Також вчені знайшли новий спосіб прогнозування ефективності вакцин проти COVID-19. За даними аналізу австралійських вчених, опублікованого в Nature Medicine, ранній імунну відповідь людини, яка отримала вакцину проти коронавірусу, може визначати рівень захисту від хвороби, який він матиме в майбутньому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі