Від Карло Адзеліо Чампі і Лаберто Діні у 90-х роках до Маріо Монті в 2012-му, Італії часто вдавалося уникнути важких моментів, запрошуючи технократа подбати про справи. Але зараз інша епоха. Ринки не зраділи Конте в понеділок, розширивши розпродаж італійських бондів.
Президент Італії Серджіо Маттарелла ще не затвердив Конте на посаді прем'єр-міністра. Він почав нові консультації зі спікерами парламенту, що вказує на особисті сумніви італійського лідера. Більше того, якщо Конте отримає посаду, італійські популісти стануть невразливими. Професор з Апулії буде сидіти на самітах G7 і Євросоюзу, але влада італійського уряду буде зовсім у іншому місці, там, де будуть Ді Маіо з "Руху п'яти зірок" і Маттео Сальвіні з "Ліги", а також їхні ключові міністри.
Конте навряд чи буде мати вплив, щоб вирішувати суперечки в уряді. Тому реального ланцюга управління не буде. Якщо Брюсселю потрібно буде поговорити з кимось у Римі, кому він буде телефонувати? Зараз тяжко відповісти на це питання.
Видання вважає, що природним рішенням було б призначити Ді Маіо на посаду премє'р-міністра. Так Італія отримає хоч і популіста на чолі уряду, але політично сильного єдиного лідера, який зможе вести розмову з Ангелою Меркель, Еммануелем Макроном, Дональдом Трампом і Володимиром Путіним. Але Сальвіні опирається цьому, підштовхуючи країну до того, щоб головою уряду став Конте. Тож ті в ЄС, хто нервував через популістський уряд в Римі, тепер мають нову причину переживати. Це нефункціональний популістський уряд в Римі.
Раніше французький міністр фінансів Брюно Ле Мер застерігав, що плани нового уряду Італії загрожують стабільності єврозони. Стабільність єврозони виявиться під загрозою, якщо новий уряд Італії не стане дотримуватися зобов'язання країни за граничним нормам державного боргу та бюджетного дефіциту.
Видання Financial Times у свою чергу писало, що Італія може влаштувати кошмарний сценарій єврозоні в дусі грецького. Ринки поки не нервують через італійську коаліцію популістів, але все дуже швидко може змінитися.