Глобальна деградація земель – загроза існуванню людства – доповідь ООН

Поділитися
Глобальна деградація земель – загроза існуванню людства – доповідь ООН
Якщо темпи глобальної деградації сільськогосподарських земель збережуться, то до 2050 їх площа зрівняється з площею Південної Америки.

Глобальне опустелювання менш як через 30 років призведе до того, що продуктивність сільськогосподарських земель знизиться на 14%. Про це йдеться в " Глобальному огляді земель 2 ", випущеному 27 квітня Конвенцією Організації Об'єднаних Націй щодо боротьби з опустелюванням, повідомляє Science.

В огляді ООН йдеться, що звернення до глобальної деградації земель може пом'якшити три проблеми, що стосуються планети Земля в цілому та існування людства, зокрема: наслідків зміни клімату, втрати біорізноманіття та загрози продовольчої безпеки.

"Якщо нинішні тенденції збережуться, площа деградованих земель зрівняється з площею Південної Америки, а глобальна продуктивність сільськогосподарських культур та екосистем знизиться на 14% вже до 2050 року", - йдеться у огляді. Африка на південь від Сахари постраждає найгірше.

Тим не менш, люди можуть звернути назад загрозливі тенденції. За допомогою таких заходів, як посадка дерев та стабілізація ерозії на 5 мільярдах гектарів, країни можуть уповільнити деградацію земель, підвищити врожайність та утримувати більше атмосферного вуглецю у ґрунтах. Вже понад 100 країн зобов'язалися відновити 1 мільярд гектарів до 2030 року.

У звіті йдеться, що перенаправлення грошей, витрачених на викопне паливо та сільськогосподарські субсидії, може допомогти сплатити відновлення. Йдеться також, що відновлення означає не тільки створення диких земель, що охороняються, але й вживання активних заходів щодо підтримки сільського господарства, зокрема, це стосується збереження та створення площ для випасу худоби та плантацій деревних культур.

Опустелювання земель - це зовсім не проблема лише Африки чи Центральної Азії. І навіть не лише південних регіонів України, якщо говорити лише про нашу країну.

Як пояснив у коментарі ZN.UA заступник директора з науки Поліської філії НДІ лісового господарства та агролісомеліорації Олександр Орлов, навіть у Житомирському Поліссі внаслідок зведення лісів та зміни гідрологічного режиму спостерігаються ознаки спустелювання.

Указ президента Зеленського №228/2021 "Про заходи щодо відновлення лісів" передбачав висадку протягом 3-х років 1 мільярда саджанців. Війна з російськими окупантами, нажаль, ставить зовсім інші завдання.

Проте весь світ зміг переконатися, що задля досягнення своїх імперських та бізнесових цілей російський диктатор Путін готовий спровокувати небачене зростання цін на продовольство та навіть голод у планетарному масшабі.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі