Глава китайської дипломатії завершив турне Африкою в Єгипті

Поділитися
Глава китайської дипломатії завершив турне Африкою в Єгипті
Там обговорював проблему Палестини, а також почув бажання єгипетської влади залучити до країни китайських туристів.

У неділю головний дипломат Китаю Цінь Ган прибув до Каїра для переговорів з офіційними особами Єгипту та Ліги арабських держав, що стало останньою зупинкою у його багатоетапній поїздці Африкою, метою якої є зміцнення впливу Пекіна на багатому на ресурси континенті, повідомляє AP NEWS.

Цинь Ган окремо зустрівся з президентом Єгипту Абделем Фаттахом ель-Сіссі та генеральним секретарем Ліги арабських держав Ахмедом Абуль-Гейтом. Він також зустрівся зі своїм єгипетським колегою Самехом Шукрі.

На спільній прес-конференції міністр закордонних справ Шукрі сказав, що на переговорах обговорювалися китайсько-єгипетські відносини та збільшення китайського туризму до близькосхідної країни, яка протягом багатьох років намагається відродити свій життєво важливий туристичний сектор.

За словами обох міністрів, вони також обговорили регіональні питання, зокрема ізраїльсько-палестинський конфлікт. Напруженість у відносинах зросла після повернення до влади минулого місяця прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху, який очолює найправіший і релігійно-консервативний уряд Ізраїлю.

Відповідаючи на запитання китайського репортера, Цінь закликав Ізраїль "припинити підбурювання та провокації та утриматися від односторонніх дій, які можуть погіршити ситуацію". Він також закликав до "збереження статус-кво" у найважливішому святому місці Єрусалима після того, як на початку цього року його відвідав ультранаціоналістичний міністр ізраїльського кабінету міністрів. Цей візит викликав різке засудження з боку всього мусульманського світу та різкий закид з боку Сполучених Штатів.

Цинь також підтвердив давню позицію Китаю щодо вирішення ізраїльсько-палестинського конфлікту на основі "рішення про дві держави та принципу "земля в обмін на світ".

На зустрічі з ель-Сіссі міністр закордонних справ Китаю заявив, що Пекін продовжить розвивати свої інвестиції в інфраструктурні проекти Єгипту, включаючи ті, що пов'язані з китайською ініціативою "Пояс і шлях".

Китай вклав мільярди доларів у державні проекти Єгипту, такі як економічна зона Суецького каналу та нова адміністративна столиця, яка будується на схід від Каїру.

Абуль-Гейт, глава Ліги арабських держав, тим часом заявив, що співробітництво Китаю з арабським світом, що росте, не вплине негативно на зв'язки арабських країн із Заходом.

"Ця співпраця не завдає жодної шкоди третій стороні", - сказав він на окремій прес-конференції з міністром закордонних справ Китаю.

Цінь прибув до Каїра в суботу вдень. Його тижнева поїздка включала відвідування Ефіопії, де знаходиться штаб-квартира Африканського союзу, а також Габона, Анголи та Беніна. Це була перша закордонна подорож Ціня з моменту його призначення у грудні.

Його поїздка до Африки відбулася за місяць після того, як президент Джо Байден прийняв у Вашингтоні десятки африканських лідерів, пообіцявши виділити державне фінансування та приватні інвестиції, щоб допомогти континенту розвиватися в галузі охорони здоров'я, інфраструктури, бізнесу та технологій.

Вже понад три десятиліття міністри закордонних справ Китаю розпочинають свій термін з відвідин Африки, чиє населення як континенту, що росте, змагається з населенням Китаю. Пекін інвестує значні кошти в інфраструктуру африканських країн, включаючи дороги, енергетичну інфраструктуру, телекомунікації, залізниці та лікарні.

Китайські фінансові групи та фонди також видали 160 мільярдів доларів США у вигляді кредитів Африці в період з 2000 по 2020 рік, згідно з базою даних "Китайські кредити Африці". Минулого тижня Цінь заявив, що Китай є найбільшим торговим партнером Африки протягом останніх 13 років, і очікується, що 2022 року обсяг взаємної торгівлі перевищить 260 мільярдів доларів.

Після пандемії коронавірусу Китай поспішив забезпечити вакцинами Африку, яка отримала лише 1% від глобального постачання вакцини COVID-19.

Китай також профінансував будівництво нової штаб-квартири Африканського центру контролю за захворюваннями в столиці Ефіопії Аддіс-Абебе. Новий центр було відкрито минулого тижня під час візиту Цінь.

Захід намагається конкурувати із Китаєм за вплив в Африці. Але Китай встиг профінансувати в низці африканських країн інфраструктурні та комерційні проекти на сотню з гаком мільярдів доларів. Крім того, Китай більш толерантний, ніж Захід до корупції, яка процвітає на континенті.

Проте Захід намагається посилити свій вплив. Так, 13 січня столицю Африканського союзу Аддіс-Абебу відвідали міністри закордонних справ Німеччини та Франції Анналена Бербок та голова МЗС Франції Катрін Колонна.

Бербок заявила, що “Африканський Союз відстоює ті самі цінності, що й Євросоюз – мир, безпека та свобода. Тому для нас важливо розширювати співпрацю між ЄС та АС. Це особливо важливо за часів, коли глобальні кризи накладаються одна на одну — напад на європейський світопорядок, конфлікти в Африці, кліматичну та продовольчу кризи. Європа та Африка — сусіди не лише географічно, а й у серцях".

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Росія також закріплює свої африканські інтереси у тому числі й силовими методами не без допомоги "миротворців" ПВК "Вагнер". Угруповання намагається контролювати величезний регіон континенту – Сахель, що тягнеться від Антлантики до Червоного моря.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі