Гепарди повертаються до Індії через 70 років

Поділитися
Гепарди повертаються до Індії через 70 років Вікіпедія
Вісім африканських гепардів було випущено у вольєр національного парку Куно в центральному індійському штаті Мадхья-Прадеш.

Через сім десятиліть після того, як гепарди вимерли в Індії, вони повертаються. Прем'єр-міністр Нарендра Моді в суботу 17 вересня випустив вісім кішок з Намібії до їхнього нового будинку — національного парку в самому центрі Індії, повідомляє Associated Press.

Вісім дорослих гепардів здійснили довгу колію на чартерному вантажному літаку в північне індійське місто Гваліор. Це є частиною амбітного і гаряче оспорюваного плану відновлення популяції гепардів в Індії.

Новим будинком для гепардів став великий національний парк у самому серці Індії, де вчені сподіваються, що найшвидша у світі сухопутна тварина зможе освоїтися. Кішки вийшли з клітки, спочатку невпевнено, оглядаючи своє нове оточення.

"Коли гепард знову бігатиме... пасовища будуть відновлені, біорізноманіття збільшиться, а екологічний туризм отримає поштовх", - сказав Моді.

Гепарди колись були поширені в Індії і вимерли в 1952 році через полювання і втрати довкілля. Вони залишаються першим і єдиним хижаком, який вимер після здобуття Індією незалежності в 1947 році. Індія сподівається, що імпорт африканських гепардів допоможе зусиллям щодо збереження зникнення, що знаходяться під загрозою, і значною мірою занедбаних пасовищ країни.

У всьому світі залишилося менше 7000 дорослих гепардів, і в даний час вони мешкають менш ніж на 9% свого початкового ареалу.

Скорочення довкілля через зростання чисельності населення і зміни клімату є величезною загрозою, і індійські луки і ліси можуть стати "придатним" будинком для великих кішок, каже Лорі Маркер, представник Фонду збереження гепардів, групи із захисту прав людини та досліджень, що допомагає привезти кішок до Індії.

"Щоб урятувати гепардів від вимирання, ми маємо створити для них постійні місця на землі", - сказала вона.

Населення гепардів у більшості країн скорочуються. Винятком є Південна Африка, але й там швидким кішкам теж бракує місця.

Експерти сподіваються, що індійські ліси можуть запропонувати цим кішкам простір для процвітання. В даний час дюжина гепардів знаходиться на карантині в Південній Африці, і очікується, що вони незабаром прибудуть до Національного парку Куно. Раніше цього місяця чотири гепарди, упіймані в заповідниках Південної Африки, були переправлені до Мозамбіку, де популяція гепардів різко скоротилася.

Деякі експерти обережніші в оцінках такого роду експериментів. За словами Маюха Чаттерджі з Міжнародної спілки охорони природи, при появі нової тварини можуть виникнути "каскадні та непередбачені наслідки".

Наприклад, бум популяції тигрів в Індії призвів до збільшення числа конфліктів із людьми, які живуть в одному просторі. У випадку з гепардами виникають питання про те, як їхня присутність вплине на інших хижаків, таких як смугасті гієни або навіть на такий видобуток, як птахи.

Перші вісім гепардів з Намібії будуть поміщені до карантину в одній із установ національного парку і протягом місяця перебуватиму під наглядом, щоб переконатися, що вони не є носіями паразитів.

Потім їх випустять у просторіший вольєр у парку, щоб допомогти звикнути до нового середовища. Вольєри містять природний видобуток, наприклад, плямистих оленів та антилоп, на яких, як сподіваються вчені, вони навчаться полювати.

Вольєри спроектовані таким чином, щоб запобігти проникненню інших хижаків, таких як ведмеді або леопарди.

Приблизно через два місяці на гепардів одягнуть нашийники стеження та випустять до національного парку. Їх пересування регулярно відстежуватиметься, але здебільшого вони будуть надані самі собі.

Заповідник досить великий для утримання 21 гепарду, і, за словами вчених, якщо вони створять свою територію та розмножаться, то зможуть поширитися на інші взаємопов'язані луки та ліси, де можуть мешкати ще десятки гепардів.

На околицях парку є лише одне село з кількома сотнями мешканців. Індійські чиновники заявили, що їх незабаром переселять, а всі втрати худоби через гепарди будуть компенсовані.

Вартість проекту оцінюється в $11,5 млн протягом п'яти років, у тому числі $6,3 млн буде оплачено державною компанією Indian Oil.

Переселення з континенту на континент готувалося десятиліттями. Спочатку в Індії мешкали азіатські гепарди, генетично відмінні від тих, що живуть в Африці і ареал якого тягнеться до Саудівської Аравії.

Індія сподівалася завезти азіатських гепардів, але в Ірані їх збереглося лише кілька десятків, і ця популяція надто вразлива для переміщення.

Залишається багато перешкод, включаючи наявність в Індії інших хижаків, таких як леопарди, які можуть конкурувати з гепардами, говорить генетик охорони природи Памела Бургер з Університету ветеринарної медицини у Відні.

"Було краще зберегти їх зараз там, де вони є, ніж витрачати зусилля на створення нових ділянок, де результат сумнівний", — сказала вона.

Доктор Адріан Тордіфф, ветеринарний фахівець із дикої природи з Південної Африки, який бере участь у проекті, сказав, що тваринам потрібна допомога. Він додав, що зусилля з охорони природи в багатьох африканських країнах не були такими успішними, на відміну від Індії, де суворі закони з охорони природи зберегли популяції великих кішок.

"Ми не можемо сидіти склавши руки і сподіватися, що такі види, як гепард, виживуть самі собою, без нашої допомоги", - сказав він.

Гепард - хижа ссавець сімейства котячих, мешкає в більшості країн Африки, а також на Близькому Сході. Це єдиний сучасний представник Acinonyx. Найшвидше з усіх наземних ссавців: за 3 секунди може розвивати швидкість до 110 км/год, розганяючись до 90 км/год за 3 секунди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі