Люди врятували від вимирання мінімум 28 видів тварин з 1993 року

Поділитися
Люди врятували від вимирання мінімум 28 видів тварин з 1993 року Антилопа шаблерога вижила завдяки розведенню в природі © N+1
Більшість з «врятованих» видів все ще потребують захисту.

Вчені з Ньюкаслського університету підрахували, що з 1993 по 2020 роки люди врятували від вимирання від 28 до 48 видів птахів і ссавців. Без цього темпи вимирання тварин були б в 2,9-4,8 рази вищими, ніж в реальності, повідомляє N+1.

У ході дослідження вчені зосередили свою увагу на двох найбільш вивчених групах тварин - птахах і ссавцях. Спочатку вони склали список видів, які з 1993 року отримали від Міжнародного союзу охорони природи статус таких, що зникли в дикій природі, перебувають під загрозою повного зникнення і вимираючих. З них вони вибрали тих, чиє існування знаходиться під найсерйознішою загрозою. Сюди увійшли всі види, що вимерли в дикій природі, а також ті, чия чисельність скоротилася до 250 особин і менше. В результаті початковий список скоротився до 368 птахів і 263 ссавців.

Вчені вибрали з цього списку види, які знаходилися під загрозою зникнення останні 30 років і для порятунку яких були прийняті природоохоронні заходи. У цей список потрапили 39 видів птахів і 21 вид ссавців. Отримані списки вивчили експерти з охорони птахів і ссавців, яких попросили оцінити, з якою ймовірністю ці види вимерли б без захисту з боку людини.

Проаналізувавши отримані оцінки, автори прийшли до висновку, що без природоохоронних заходів в період з 1993 по 2020 рік зникли б від 21 до 32 видів птахів, що нині живуть. Серед них синій ара, каліфорнійський кондор і пуерто-ріканський амазон. З огляду на, що за цей же період зникли 10 видів птахів, без проєктів із захисту рідкісних видів темпи вимирання могли б бути в 3,1-4,2 рази вищими за реальні.

Ссавці також виграли від природоохоронних заходів. За розрахунками авторів, без них в 1993-2020 році могли б зникнути від семи до 16 видів, включаючи яванского носорога, американського тхора і сахарського антилопа. У реальності за цей термін вимерло п'ять видів. Це означає, що фахівцям вдалося уповільнити темпи вимирання ссавців у 2,4-4,2 рази.

Вчені підкреслюють, що їхні висновки свідчать про те, що заходи з охорони птахів і ссавців дійсно працюють. Незважаючи на те, що більшість з цих видів все ще знаходиться під загрозою вимирання, без зусиль з боку фахівців вони не могли б дожити до наших днів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше Всесвітній фонд дикої природи опублікував звіт «Жива планета». Його висновки свідчать про те, що з 1970 року популяції ссавців, птахів, амфібій, рептилій і риб у всьому світі скоротилися в середньому на дві третини. Серед основних причин скорочення популяцій - ті ж причини, які ведуть до появи зоонозних хвороб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі