Названо кількість видів ссавців, які можуть зникнути до 2100 року

Поділитися
Названо кількість видів ссавців, які можуть зникнути до 2100 року До 2100 року можуть вимерти від 502 до 610 видів ссавців © comedywildlifephoto.com
Темпи вимирання тварин ростуть через діяльність людини.

Вчені з Гетеборзького університету в Швеції підрахували, скільки видів ссавців може зникнути до 2100 року. Згідно з їхніми підрахунками, до кінця століття загинуть від 502 до 610 видів, основна причина - діяльність людини, яка підвищує темпи вимирання, повідомляє Naked science.

За даними вчених, за останні 126 тисяч років вимер мінімум 351 вид ссавців. 80 з них відомі за історичними джерелами, написаним після 1500 року нашої ери, інші - тільки за скам'янілостями. Це показує, що темпи вимирання в останні тисячоліття ростуть, що підтверджують спостереження за птахами, рептиліями, земноводними і лучеперими рибами.

Щоб оцінити, наскільки серйозну загрозу для біорізноманіття являє сьогоднішня динаміка, вчені простежили за тим, як змінилися темпи вимирання ссавців за останні 126 тисяч років. Дослідники визначили конкретні терміни їхнього зростання і порівняли з даними зі зміни чисельності людської популяції за той же проміжок часу.

Виявилося, що поточні темпи вимирання майже в 1700 разів вищі, ніж на початку пізнього плейстоцену. При такому темпі 351 вид зникне за 810 років. А якби швидкість залишалася такою ж, як і 126 тисяч років тому, на це знадобилося б 1,75 мільйона років. Крім того, виявилося, що темпи значно зростали в чотирьох часових проміжках: 63,8-32,2 тисячі років тому, 16-9,5 тисячі років тому, 2300-600 років тому і 180-120 років тому.

Комп'ютерне моделювання показало, що дати перших двох стрибків частково збігаються з часом колонізації Австралії (65-44 тисячі років тому) і Америки (24-12 тисяч років тому). Це наштовхнуло вчених на думку, що дії людини стали основною причиною зникнення тварин. Вони перевірили, як на швидкість вимирання вплинули чисельність населення і площа території, яку займає людина. Виявилося, що щільність населення відображає темпи вимирання з точністю близько 97%. На думку дослідників, цей показник пов'язаний і з іншими антропогенними факторами: розвитком полювання і землеробства, використанням вогню, вирубкою лісів і урбанізацією.

На думку вчених, до кінця століття загроза для біорізноманіття серйозно зросте, до цього часу зникнуть від 502 до 610 видів ссавців. Ймовірно, найбільша частина тварин вимре в Африці, Америці і Євразії, знизити загрозу допоможе грамотна екологічна політика.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені із Стокгольмського університету секвенували ДНК 14 шерстистих носорогів і з'ясували, чому вимерли ці тварини. Вважалося, великі тварини давнини вимерли через поширення людей і їхній мисливський спосіб життя, але тепер виявилося, що це не так.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі