Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді заявляв, що його країна готова «нагодувати світ» після вторгнення Росії до України. Але менш як через чотири місяці після цього уряду необхідно розглянути питання імпорту зерна. Про це пише Bloomberg.
У березні Індію накрила рекордна спека і це призвело до скорочення виробництва та зростання місцевих цін, що зробило життя сотень мільйонів індійців дорожчим. Ознаки того, що небувалого врожаю пшениці не буде, спонукали уряд обмежити експорт у середині травня. Державні резерви у серпні скоротилися до найнижчого рівня за останні 14 років, а споживча інфляція на пшеницю становить майже 12%. Дефіцит і зростання цін змушують владу готуватися до закупівель за кордоном. Урядовці обговорюють можливість зниження або скасування 40% податку на імпорт пшениці.
«Оскільки внутрішні оптові ціни на пшеницю нижчі за світові, зниження імпортних мит також матиме велике значення, щоб зробити цей варіант життєздатним», – сказав Сонал Варма, економіст Nomura Holdings Inc.
На початку березня в Чикаго ціни на пшеницю підскочили майже до $14 за бушель, оскільки війна в Україні поставила під загрозу основне джерело світового експорту. Зараз ціни повернулися до позначки нижче 8 доларів, що дещо послабило тиск на економіки, що розвиваються.
Не зважаючи на те, що Індія посідає друге місце у світі з вирощування пшениці, вона ніколи не була великим експортером. Вона також ніколи не імпортувала багато, щорічно закуповуючи за кордоном близько 0,02% обсягу виробництва. Країна була практично самодостатньою у цьому питанні.
Зараз влада очікує, що врожай 2021-22 років складе близько 107 мільйонів тонн, що нижче за лютневий прогноз у 111 мільйонів. Це все ще може бути надто оптимістично, оскільки трейдери прогнозують від 98 до 102 мільйонів тонн.
Нагадаємо, ситуація з продовольством почала потроху покращуватись, коли запрацювали «зернові коридори» і Україна знову почала експортувати агропродукцію, зокрема зерно.
Нагадаємо також, США вирішили викупити в Україні 150 тис. тонн пшениці, щоб уникнути голоду у світі і виділили для цього 68 млн доларів.