Генсек ООН закликав Китай зробити більше для боротьби з кліматичними змінами

Поділитися
Генсек ООН закликав Китай зробити більше для боротьби з кліматичними змінами © Xinhua News Agency
Якщо Китай найближчими 10 роками різко не скоротить власні викиди, у світу залишиться мало шансів обмежити глобальне потепління до 1,5 градусів.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав Китай сформулювати "амбітні" цілі боротьби з екологічною кризою напередодні Конференції ООН зі зміни клімату, яка розпочнеться наступного тижня в Глазго. Виступаючи на церемонії святкування 50-річчя постійного місця Китаю в Раді Безпеки ООН, Гутерріш подякував Китаю за його дії в останні роки у боротьбі зі зміною клімату, але закликав густонаселену країну світу - і, безумовно, найбільшого у світі емітента парникових газів - зробити більше.

"Я високо оцінюю дії президента Сі Цзіньпіна, який оголосив на 76-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, що Китай припинить фінансування вугільних електростанцій за кордоном і направить підтримку на розвиток зеленої та низьковуглецевої енергетики", - сказав Гутерріш. "Ми повинні зробити все можливе, щоб зберегти мету Паризької угоди в 1,5 градуса. Я закликаю Китай представити амбітний національно певний внесок напередодні COP26 у Глазго".

Yahoo news пише, що занепокоєння Гутерріша викликане тим, що Китай викидає більше парникових газів, ніж усі промислово розвинені країни світу разом узяті, але досі обіцяв лише досягти піку цих викидів до 2030 року та вуглецевого нейтралітету до 2060 року. Більшість розвинених країн, включаючи Сполучені Штати, пообіцяли суттєво скоротити свої викиди у цьому десятилітті та досягти нульового рівня викидів до 2050 року.

У опублікованій у понеділок оновленій доповіді ООН, в якій узагальнено "національно зумовлені вклади", запропоновані кожною країною для скорочення зміни клімату, йдеться, що світ все ще не досяг того, що необхідно для досягнення цілей, поставлених на останній великій конференції ООН зі зміни клімату у Парижі у 2015 році.

У Паризькій угоді 197 країн, включаючи Китай, зобов'язалися не допустити потепління на Землі більш ніж на 2 градуси Цельсія в порівнянні з доіндустріальним рівнем і докласти всіх зусиль для утримання потепління нижче 1,5°C, проте вони не запропонували чималих скорочень викидів для цього. Визначені на національному рівні внески, прийняті в Парижі, допускають потепління на 2,7 ° C - 3,1 ° C до кінця цього століття. Була надія, що якщо країни почнуть скорочувати викиди, вони пообіцяють більші скорочення на наступному раунді переговорів, який спочатку був запланований на 2020 рік у Глазго, але був відкладений до цього року через пандемію коронавірусу.

Тому перед самітом у Глазго COP26 багато країн запропонували нові сміливіші цілі зі скорочення викидів. США, наприклад, майже подвоїли заплановані скорочення до 2030 року.

Проте інші країни неохоче дають нові обіцянки. Це особливо стосується країн, що розвиваються, таких як Китай та Індія, які вважають, що промислово розвинені країни лицемірять, оскільки історично вони викидали набагато більше парникових газів і вимагають, щоб бідніші країни почали скорочувати викиди до того, як багаті країни реально скоротять свої власні. Саме тому Китай чинить опір тиску, обіцяючи досягти піку викидів раніше 2030 року.

В результаті світ перебуває на шляху до катастрофічної зміни клімату, якщо країни не вживуть заходів для усунення цього розриву.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі