«Гаранти безпеки»: опозиція Білорусі хоче дружити з Росією і ЄС

Поділитися
«Гаранти безпеки»: опозиція Білорусі хоче дружити з Росією і ЄС
Опозиція бачить Білорусь як медіатора між Росією і Заходом

Новостворена координаційна раду білоруської опозиції виступає за збереження дружніх відносин і з Росією, і з Європейським Союзом.

Про це заявив колишній білоруський дипломат, ексміністр культури Павло Латушко, передає «Інтерфакс-Україна».

"Останнім політиком в Білорусі буде той, хто побудує стіну між нами і Росією. Співпраця з Росією - економічне, торговельне відповідає прагматичним інтересам Білорусі, також як і співпраця з Європейським Союзом", - заявив він.

За словами Латушка, опозиція бачить Білорусь як медіатора між Росією і Заходом.

"Ми зацікавлені бути міцним мостом, який з'єднує Росію та Західну Європу", - сказав він.

При цьому він закликав Москву і Брюссель стати гарантами безпеки координаційної ради опозиції. "

Ці гарантії абсолютно необхідні. Тут важлива роль наших сусідів Росії і ЄС, це відповідає й інтересам Москви і Брюсселя. В іншому випадку, якщо координаційну раду не отримає гарантій безпеки, постане питання довіри людей ", - сказав він.

Нагадаємо, Європейський Союз не визнав результати президентських виборів, у Білорусі, переможцем яких Центральна виборча комісія оголосила Олександра Лукашенка. Заява про те, що вибори були сфальсифіковані, і про підготовку санкцій зробив верховний представник ЄС з міжнародних справ Жозеп Боррель.

Перед цим президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії озвучили умови, виконавши які, Лукашенко зможе уникнути міжнародної ізоляції. Вони закликали його припинити насильство, звільнити затриманих і почати діалог з громадянським суспільством за посередництва ЄС.

Однак президент Білорусі відмовився від міжнародної допомоги і заявив, що «країнам, які зараз намагаються виступати посередниками, слід в першу чергу навести лад у себе». 15 серпня Лукашенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Росія погодилася надати військову допомогу Білорусі «на першу вимогу» у межах Союзної держави.

«В інтересах Росії послаблення країн, щодо яких вона має активну зовнішню політику... Послаблена, відірвана від Заходу Білорусь виявиться легкою здобиччю для Російської Федерації», - прокоментував розмову президентів голова української дипломатії Дмитро Кулеба.

Слідкуйте за перебігом протестів у нашому текстовому онлайні «Протести в Білорусі. Уся хроніка подій онлайн». Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі