Грузія проситься до НАТО: "Щоб зупинити Путіна, треба наблизити Тбілісі до Альянсу"

Поділитися
Грузія проситься до НАТО: "Щоб зупинити Путіна, треба наблизити Тбілісі до Альянсу" © eurasian-defence.ru
Грузія просить дозволити їй "зробити наступний крок до повноцінного членства у НАТО". У Тбілісі відзначають, що Альянс, погодившись перевести двосторонні відносини на новий рівень, міг би створити позитивну модель лібералізації для інших країн, вважає грузинський міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

У 2008 році Росія вторглася і окупувала одну п'яту державної території Грузії, і їй це зійшло з рук. Грузії випала сумнівна честь стати випробувальним полігоном для амбіцій Москви з силового відновлення впливу над колишніми васальними державами. Через згоду Заходу з захопленням грузинських земель Росія набралася сміливості, щоб повільно наростити свою присутність і агресію в регіоні, що призвело до анексії Криму.

Щоб зупинити подальше просування Росії, західні союзники повинні діяти рішуче і продемонструвати активну діяльність у Східній Європі і на Південному Кавказі. Захід також повинен відмовити Кремлю в будь-яких нових так званих ексклюзивних зонах впливу.

Про це написав міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Грузії Алекс Петріашвілі у своїй статті у The Wall Street Journal.

"Поки Захід шукає найкращі шляхи вирішення українського кризи, один напрямок дій має бути очевидним: Грузії має бути дозволено зробити наступний крок до повноцінного членства у НАТО", - вважає Петріашвілі.

Читайте: Грузія, побоюючись російської агресії, активізує роботу щодо вступу до НАТО

"Резони тут подвійні, - йдеться у статті. - По-перше, Грузія відповідає всім вимогам для просування сходами до членства. Це знають у НАТО, і це знають грузини. Відомо це і Росії, а також іншим країнам регіону. Якщо на саміті НАТО в Кардіффі у вересні цього року Грузії не буде запропоновано шлях до членства, Тбілісі буде розчарований. Проте Росія і невеликі країни регіону зроблять з цього більш різкі висновки. Будь-яке рішення НАТО утриматися від очевидного наступного кроку у стосунках з Грузією буде витлумачено в регіоні як ознака відсутності в Альянсі консенсусу і рішучості, як прояв слабкості і "зелене світло" Росії на шляху подальшої агресії".

"По-друге, оновлення відносин Грузії з НАТО є для альянсу унікальною можливістю утвердитися в регіоні, заслужити довіру і показати позитивний приклад, який зможуть наслідувати інші", - підкреслює міністр.

"У 2005 році Володимир Путін скаржився, що "крах Радянського Союзу був найбільшою геополітичною катастрофою століття". Ми у Грузії з цим не згодні. Разом з нашими союзниками ми готові показати, що та епоха давно мертва і похована і що, незважаючи на тимчасовий відкат в Україні, майбутнє нашого регіону виглядає зовсім по-іншому", - підсумовує Петріашвілі.

Зазначимо, що раніше натовські та американські дипломати припускали, що під час запланованого на вересень саміту НАТО у Великобританії Грузії може бути надано План дій щодо членства в альянсі (ПДЧ). Мова йде про перелік умов у політичній, військовій, економічній та правовій сферах, після виконання яких країна приймається в альянс. Зараз учасниками ПДЧ є Македонія, Чорногорія та Боснія.

Перспектива членства у НАТО відкрилася для Грузії під час саміту альянсу у Бухаресті у квітні 2008 року. Заперечення Німеччини і Франції тоді не дозволили надати Тбілісі ПДЧ, але Грузії було твердо обіцяно, що вона зможе приєднатися до альянсу в майбутньому. Після збройного конфлікту серпня 2008 року і визнання Росією незалежності Абхазії та Південної Осетії це питання зникло з порядку денного - останній саміт альянсу 2012 року в Чикаго лише розпливчасто підтвердив, що двері НАТО для Тбілісі відчинено.

Росія перспективу наближення НАТО до її кордонів вважає неприйнятною. Глава МЗС РФ Сергій Лавров якось назвав розширення альянсу "продовженням старої логіки епохи холодної війни". !zn

Читайте також:

У відповідь на російську анексію Криму НАТО може надати Грузії перспективу членства

Президент Естонії закликав НАТО відповісти на російську агресію в дусі Черчілля

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі