Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас просив у президента Росії Володимира Путіна на друк драхми (національна валюта, яка була у країни до вступу в єврозону – ред.) 10 мільярдів доларів. Про це передає Greek reporter з посиланням на газету To Vima.
Проте у відповідь Москва запропонувала лише 5 мільярдів авансу на будівництво нового газопроводу "Південний потік", який би проходив через Грецію.
Як повідомляє видання, Ціпрас також направив аналогічні запити по кредиту в Китай і Іран, але безрезультатно.
У Кремлі цю інформацію відкидають.
"Ми неодноразово - і президент, і міністр (закордонних справ - ред), і ми на різних рівнях говорили, що грецька сторона і керівництво Греції не зверталися до Росії за допомогою", - сказав прес-секретар Путіна Дмитра Пєскова.
Ціпрас планує повернутися до драхми з початку 2015 і розраховує на допомогу Росії у досягненні цієї мети. Згідно з доповіддю, ключові члени коаліції були в курсі його плану.
Необхідність повернення до старої валюти виникла б у разі провалу важких переговорів Греції з кредиторами, після якого країні довелося б вийти із зони євро. Однак 13 липня угоду з Грецією було досягнуто, після чого президент Європарламенту Мартін Шульц повідомив, що тимчасовий вихід Греції з єврозони більше не є предметом обговорення.
Між тим, видання Die Welt пише, що нові кредити лише відстрочили вихід Греції з єврозони на рік. Незважаючи на досягнутий компроміс, вихід Афін з єврозони, за оцінками більшості економістів (71%), відбудеться до кінця 2016 року, підкреслює оглядач.
Що стосується впливу Росії на країну, то в червні видання Financial Times писало про можливості "відходу" Греції до Росії. Основні побоювання полягали в тому, що триваюча економічна нестабільність посилить політичну ворожість електорату Греції по відношенню до інших держав Євросоюзу, що відкриє можливість для Москви посилити свій вплив на Афіни.