Голова "Газпрому" не потрапив до санкційного списку ЄС завдяки заступництву партнерів

Поділитися
Голова "Газпрому" не потрапив до санкційного списку ЄС завдяки заступництву партнерів Олексій Міллер © gazeta.ru
На підготовчій стадії списки потрапили до керівництва нафтогазових компаній, а ті вимагали виключення Міллера з переліку осіб, які підпадають під візові та фінансові обмеження, мотивуючи це тим, що санкції серйозно ускладнять роботу з "Газпромом".

Голову правління російського газового концерну "Газпром" Олексія Міллера могло бути включено до розширеного списку санкцій ЄС. Його прізвище було викреслено за наполяганням європейських партнерів, пишуть "Ведомости" з посиланням на інвестбанкіра, знайомого з ситуацією.

Як стверджується, на підготовчій стадії списки потрапили до керівництва нафтогазових компаній, а ті вимагали виключення Міллера з переліку осіб, які підпадають під візові та фінансові обмеження, мотивуючи це тим, що санкції серйозно ускладнять роботу з "Газпромом". При цьому, уточнює джерело, комерсантам довелося докласти чимало зусиль.

Нагадаємо, розширений санкційний список проти Росії, до якого увійшли дві кримські компанії енергетичного сектору та 13 фізичних осіб, у тому числі заступник голови адміністрації президента РФ В'ячеслав Володін і голова думського комітету з конституційного законодавства Володимир Плігін, було опубліковано в понеділок. Рішення щодо "третьої стадії" санкцій - торговельно-економічних обмежень проти секторів російської економіки - було відкладено.

Вжиті заходи не справили враження на їхніх "жертв" і розчарували пресу своєю м'якістю. Експерти, що коментують різницю в підході до санкцій проти Росії європейських політиків і влади США, пояснили, що вся справа в різниці потенційного збитку, якого можуть зазнати у разі введення антиросійських санкцій країни Європи та Сполучені Штати.

Питання про постачання російського газу в Європу при цьому є одним з найбільш чутливим. В даний час Євросоюз отримує до третини необхідного обсягу газу з РФ і, як стверджують ЗМІ, працює над планом "нейтралізації" загрози використання Кремлем постачань енергоносіїв проти України та східноєвропейських країн. В той же час "Газпром" шукає способи наростити транзит газу в Європу в обхід України, щоб забезпечити виконання своїх зобов'язань.

Російська влада, оцінюючи наслідки санкційного тиску з боку Європи, не виключає і переорієнтації на інші ринки. "Ми сьогодні чуємо з боку наших західних партнерів - що потрібно бути менш залежними від Росії. Ну, будь ласка, якщо ви хочете бути незалежними від Росії, будьте залежними від когось іще", - заявив перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов на початку квітня, виступаючи на економічному форумі "Східне партнерство". Він попередив, що обставини змушують Росію шукати нові ринки збуту, щоб не поставити під загрозу власну економіку. !zn

Читайте також:

Меркель і Олланд пригрозили Путіну новими санкціями

ЄС може поширити санкції проти РФ ще на 15 чоловік і п'ять компаній

The Washington Post: Путін пропонує Заходу укласти з ним нову "фаустову угоду"

Євросоюз поки що не планує вводити санкції проти керівництва "Газпрому"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі