The Washington Post: Путін пропонує Заходу укласти з ним "нову фаустову угоду"

Поділитися
The Washington Post: Путін пропонує Заходу укласти з ним "нову фаустову угоду" © kremlin.ru
Кремль для легітимації свого вторгнення в Україну взяв на озброєння ліберальну риторику. Він вимагає, щоб Київ переписав конституцію України і дозволив провести в регіонах референдуми про їх право на відокремлення і про федералізацію. Між тим російські громадяни таких прав не мають; за відстоювання цих прав в Росії взагалі-то можна сісти у в'язницю.

Російський президент Володимир Путін пропонує Заходу укласти з ним "нову фаустову угоду", на яку той, швидше за все, погодиться, - такий висновок з останніх подій, пов'язаних з українського кризою робить старший науковий співробітник московського Центру Карнегі Лілія Шевцова в статті для The Washington Post.

"Світоустрій, що виникло після краху Радянського Союзу, було приречене на провал, оскільки ґрунтувалася на переконанні, що пострадянська Росія більше не є джерелом проблем, - пише Шевцова. - Навіть коли західні лідери усвідомили, що Росія при Володимирі Путіні стає джерелом проблем, вони проміняли своє політичне схвалення дій Кремля на економічні преференції..."

Цей обмін, цитує політолога Inopressa, повинен був утримати Москву від того, щоб каламутити воду за межами своїх кордонів: "Як можуть люди, у яких нажиті нечесним шляхом гроші лежать в західних банках, а діти ходять в західні школи, погано ставитися до Заходу?", - іронізує вона над поширеним на Заході думкою.

"Після вторгнення Путіна в Україну стало очевидно, що він перестав прикидатися, - продовжує автор. Кремль не стане обмежуватися придушенням опозиції на території Росії. Виживання путінської системи побудовано на постійному пошуку зовнішніх і внутрішніх ворогів. Україна стала випробувальним полігоном Кремля, який прагне усунути саму ідею революції - не тільки в Росії, але і в колишньому радянському блоці - і змусити Захід визнати своє право на це..."

Захоплення територій і "захист" російськомовного населення в інших країнах - це спосіб перетворити Росію в державу, що перебуває в стані війни, а Путіна - президента військового часу, що зміцнить його позиції на внутрішній арені", - пише Лілія Шевцова.

На думку політолога, "Путін прагне не тільки переглянути підсумки холодної війни; він хоче мати можливість сказати останнє слово при встановленні нового світопорядку. Коротше кажучи, Кремль пропонує нову угоду: в обмін на збереження економічних преференцій для Заходу Росія хоче, щоб Захід схвалив її інтерпретацію правил гри". Таке рішення створює нові пастки", причому "для обох сторін", переконана Шевцова.

"Кремль для легітимації свого вторгнення в Україну взяв на озброєння ліберальну риторику. Він вимагає, щоб Київ переписав конституцію України і дозволив провести в регіонах референдуми про їх право на відокремлення і про федералізацію. Між тим російські громадяни таких прав не мають; за відстоювання цих прав в Росії взагалі-то можна сісти у в'язницю, - продовжує Шевцова.

Прийде час, коли російські татари скажуть: "А чому ми позбавлені права на самовизначення?" Прийде час, коли росіяни запитають: "Чому у нас немає права на референдум і права бути в опозиції до влади?" - прогнозує вона.

"Трохи краще", на думку автора, йдуть справи і у антагоністів Путіна: "Заскочені маневрами Путіна, ліберальні демократії як би говорять Кремлю, що якщо він утримається від агресії надалі, Захід може визнати новий статус-кво..."

Вимоги Заходу про "деескалації" лише спровокували Москви на те, щоб рухатися в колишньому напрямі, вважає політолог. Відмовляючи Україні в перспективі приєднання до євроатлантичної спільноти, Захід залишає її "у сірій зоні невизначеності, де їй загрожує попадання в російську сферу впливу".

"Введені досі Заходом санкції почали діяти, однак вони парадоксальним чином зміцнюють Путіна в його логіці виживання, побудованої на концепції "обложеної фортеці". Те, що Путін на цьому тижні закликав донецьких сепаратистів відкласти свій референдум, це не капітуляція - це пропозиція Києву дотримати інтереси Кремля, на цей раз зроблене у формі "діалогу". Цей заклик до діалогу з вуст лідера, який звів політичне життя в Росії до власного монологу", - пише Шевцова.

"Але цілі Кремль ставить, скоріше всього, прагматичні: увійти в роль миротворця і укласти з Заходом нову фаустову угоду, переконавши його погодитися на обмеження суверенітету України і визнати право зовнішніх сил повчати українців, що таке добре і що таке погано. Цілком можу уявити, що західні лідери, стомлені української головним болем, на цю операцію погодяться... Путін буде сприйматися не як окупант, а як архітектор нової, посмодернистской реальності. Хіба не смішно?" - укладає Шевцова. !zn

Читайте також:

Заяви Путіна не підтверджуються реальними кроками: війська РФ залишаються біля кордонів України

Лукашенко пообіцяв підставити плече Путіну

Міноборони РФ до 9 травня почне продаж одягу "Ввічливі люди"

В сибірські школи впроваджують політичну абетку: А - Антимайдан, П - Путін, S - Крим

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі