Голова адміністрації Гонконгу оголосив про намір піти у відставку

Поділитися
Голова адміністрації Гонконгу оголосив про намір піти у відставку Голова адміністрації Гонконгу пообіцяв, що піде зі своєї посади. © Flickr/vox asia
За роки роботи Чен'їна сталися демократичні протести, з яких зародилися рухи за незалежність міста.

Суперечливий голова адміністрації 3 Лян Чен'їн оголосив сьогодні, що не збирається боротися за другий термін на своїй посаді, попри те, що в місті поглиблюється політична криза.

Як повідомляє The Guardian, чиновник пообіцяв піти у відставку після закінчення його терміну в липні 2017 року. При цьому він пояснив, що його рішення продиктоване "сімейними обставинами".

"Мені треба зробити відповідальний вибір між сім'єю і суспільством. Якщо я буду балотуватися, моя сім'я переживе неймовірний стрес під час передвиборчої кампанії. Я повинен захистити її", - сказав Чен'їн.

Видання нагадує, що впродовж його роботи Гонконг зіштовхнувся з найбільшими викликами за всю історію, відколи він перейшов під владу Китаю. В 2014 році в місті відбулися протести руху парасольок, в ході яких центральні вулиці були заблоковані демонстрантами впродовж місяців. Вони вимагали більш демократичний метод обрання голови міської адміністрації.

Протести не призвели до жодних поступок з боку Чен'їна і Пекіна. Через це мешканці міста поділилися на табір тих, хто підтримує істеблішмент, і тих, хто вимагає демократії. Через цю напругу з'явився навіть рух, який виступає за незалежність Гонконгу, що сильно занепокоїло Пекін. Центральна влада Китаю осудила рух, назвавши його незаконним і таким, що шкодить процвітанню міста.

Впродовж останніх місяців Чен'їн пішов на безпрецедентні кроки, щоб виключити з місцевого парламенту політиків, які виступають за незалежність Гонконгу.

"Загальна картина все одно не змінилася, тому що Пекін все одно контролює Гонконг не залежно від того, хто буде головою адміністрації. Але буде певне полегшення через відставку, тому що мешканці Гонконгу ненавидять його. Він намагався задовольнити Пекін ціною жителів Гонконгу", - пояснив політолог з Китайського університету Віллі Лем.

Нещодавно депутати від правлячої на Тайвані "Демократичної прогресивної партії" виступили на підтримку гонконгських політиків Баджіо Леунга і Ю Вай-чі, які виступали за незалежність міста і яких позбавили мандатів. Управління з питань Тайваню в Пекіні побачило в цьому спробу об'єднання активістів за незалежність з обох регіонів, які хочуть "посіяти хаос" в Гонконгу. Тож Пекін порадив Тайваню не підтримувати рух за незалежність у Гонконгу.

Раніше видання The Economist писало, що гонконгські сепаратисти пробилися до влади і стають проблемою для Китаю. Пекін може вирішити, що вони становлять для нього великий політичний виклик. Це може стати відкриттям нового фронту боротьби проти сепаратизму, яка вже триває в Синцзянь-Уйгурському автономному районі, Тибеті і де-факто незалежному Тайвані.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі