Приблизно 113 мільйонів людей в 53 країнах світу в 2018 році відчували гостру нестачу продовольства. При цьому в 2017 році показник становив 124 мільйонів осіб, таким чином, кількість людей, що зіткнулися з гострим голодом, в 2018 році скоротилася на 8,8%. Про це йдеться в доповіді, підготовленій Євросоюзом, Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) і Всесвітньою продовольчою програмою ООН (ВПП).
У доповіді зазначається, що майже дві третини цих людей проживають у восьми країнах: Афганістані, Конго, Ефіопії, Нігерії, Південному Судані, Судані, Сирії та Ємені.
У той же час, згідно з даними доповіді, в 2018 році в 17 країнах продовольча криза або посилилася, або зберігла колишній рівень.
У Донецькій та Луганських областях України нестачу продовольства в 2018 році відчували 1,1 млн осіб. Експерти не бачать передумов для зміни цієї тенденції в 2019 році. Рівень безробіття з 2013 по 2018 рік у Донецьку подвоївся, а в Луганську - потроївся, а середній рівень доходів жителів цих регіонів не дозволяє покрити базові витрати на життя.
Автори доповіді вказують на те, що майже за п'ять років конфлікту на сході України неодноразово порушувався режим перемир'я, що створювало значні ризики для безпеки громадян.
За оцінками авторів, в 2019 році близько 3,5 млн жителів цих територій потребуватимуть гуманітарної допомоги і захисту.
Доповідь підготовлено без урахування статистики з 13 країн, включаючи Північну Корею і Венесуели, через брак даних.