Генпрокурор США відмовився свідчити у Палаті представників Конгресу

Поділитися
Генпрокурор США відмовився свідчити у Палаті представників Конгресу
Його виступ мав стосуватись доповіді Мюллера про зв'язки Трампа з Росією.

Генеральний прокурор та міністр юстиції США Вільям Барр відмовився брати участь у запланованих на четвер, 2 травня, слуханнях у Палаті представників Конгресу в справі щодо доповіді Мюллера про можливі зв'язки американського президента Дональда Трампа з Росією.

Раніше голова комітету Палати представників у справах юстиції Джерольд Надлер вимагав, щоби Барр узяв участь у відкритому опитуванні членами комітету. Однак 1 травня прес-служба міністерства юстиції назвала такі умови "безпрецедентними та позбавленими необіхдності". При цьому у відомстві додали, що Барр "буде щасливий поспілкуватися безпосередньо з членами (Палати представників) та відповісти на їхні питання щодо доповіді Мюллера".

Як зазначає Deutsche Welle, вдень 1 травня, під час слухань у комітеті Сенату з питань юстиції, Барр рішуче став на захист свого письмового висновку про результат розслідування спецпрокурора Мюллера. Він заявив, що метою його висновку було не надати короткий огляд звіту Мюллера, а він хотів лише назвати деякі з висновків слідства. І зробив він це тоді, коли ще тривали переговори про оприлюднення звіту Роберта Мюллера, зазначив міністр.

Так само урядовець заперечив інформацію, що спецпрокурор Мюллер нібито закидав йому спотворений виклад результатів розслідування. Серед іншого очільник американського мін'юсту також заперечив будь-яку провину чинного президента Дональда Трампа, наголосивши, що в діях останнього не було жодних ознак злочину. Крім того, Трамп співпрацював зі слідством, вказав Віяльм Барр. Утім, виступ Барра не переконав демократів.

18 квітня Генеральний прокурор США Вільям Барр опублікував відредагований звіт спеціального прокурора США Роберта Мюллера щодо російського втручання в американські вибори 2016 року і змові кампанії Трампа з Росією. Редакція ZN.UA опублікувала витяги з 450-сторінкового звіту, який оприлюднено на сайті Міністерства юстиції Сполучених Штатів.

24 березня генпрокурор США Вільям Бар спрямував Конгресу листа, у якому написав, що в ході розслідування російського втручання у вибори президента США в 2016 році команда спецпрокурора Роберта Мюллера не зібрала достатньої кількості беззаперечних доказів свідомої змови Дональда Трампа та його команди з росіянами. Також Мюллер не зміг довести, що Трамп перешкоджав розслідуванню.

Роберт Мюллер з 2017 року вів розслідування, яке було покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання до американських виборів у 2016 році. Серед іншого, перед ним стояло завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей із близького кола президента Дональда Трампа. Колишнього главу виборчого штабу Трампа та політтехнолога засудженого екс-президента України Януковича Пола Манафорта засудили до 7,5 років тюремного ув'язнення. Крім президента-втікача Януковича, клієнтами Манафорта були Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і Сергій Тігіпко. На своїх українських клієнтах Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, а задекларував лише 14. Також різні звинувачення були висунуті ще 33 пов'язаним з штабом Дональда Трампа людям.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі