Спеціальний прокурор Роберт Мюллер навіть не зміг би почати своє розслідування, якби на чолі Міністерства юстиції США із самого початку стояв Вільям Бар, а не Джеф Сешнс, заявив президент США Дональд Трамп в ефірі американського телеканалу Fox News.
"Якщо б він був на цій посаді спочатку, цього розслідування ніколи б не сталося", - заявив американський президент, позитивно відізвавшись про роботу Барра на посаді глави Міністерства юстиції США.
У листопаді минулого року Трамп відправив у відставку з поста генпрокурора Джеффа Сешнса. Сешнс був призначений генпрокурором в лютому минулого року. Незабаром він взяв самовідвід від розслідування втручання Росії у вибори президента США в 2016 році, і справу доручили спецпрокурору Роберту Мюллеру. За даними The Washington Post, під час виборчої кампанії Сешнс як мінімум двічі зустрічався з російським послом Сергієм Кисляком. Це викликало різке невдоволення.
24 березня генпрокурор США Вільям Барр спрямував Конгресу листа, у якому написав, що в ході розслідування російського втручання у вибори президента США в 2016 році команда спецпрокурора Роберта Мюллера не зібрала достатньої кількості беззаперечних доказів свідомої змови Дональда Трампа та його команди з росіянами. Також Мюллер не зміг довести, що Трамп перешкоджав розслідуванню.
Роберт Мюллер з 2017 року вів розслідування, яке було покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання до американських виборів у 2016 році. Серед іншого, перед ним стояло завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей із близького кола президента Дональда Трампа. Колишнього главу виборчого штабу Трампа та політтехнолога засудженого екс-президента України Януковича Пола Манафорта засудили до 7,5 років тюремного ув'язнення. Крім президента-втікача Януковича, клієнтами Манафорта були Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і Сергій Тігіпко. На своїх українських клієнтах Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, а задекларував лише 14. Також різні звинувачення були висунуті ще 33 пов'язаним з штабом Дональда Трампа людям.
22 березня стало відомо, що Роберт Мюллер завершив своє розслідування. Підсумковий звіт він передав генеральному прокурору США Вільяму Барру. Представники Демократичної партії у Конгресі наполягають на повній публікації документу, тоді як Барр пообіцяв, що опублікує рівно стільки інформації, скільки дозволить йому закон та правила, встановлені Міністерством юстиції США.