Начальник штабу Армії США генерал 3 заявив, що на даний момент збройні сили Сполучених Штатів залучені у вирішення глобальних проблем більше, ніж кілька років тому. І даний аспект буде складно підтримувати в подальшому за умови скорочення чисельності військ.
Він підкреслив, що Пентагон ухвалив рішення скоротити армію з 570 000 до 490 000 солдатів кілька років тому, коли миру в Європі нічого не загрожувало, а США планували знизити свою присутність в Афганістані і не повертатися в Іраку, передає Reuters.
Проте на даний момент сухопутні сили США тримають в Європі три бригади на тлі підтримки Росією бойовиків в Донбасі. Крім цього, Вашингтон має три бригади в Афганістані, по одній в Іраку, Кувейті і Південній Кореї.
"Це все досить значні вимоги. Якщо вони нікуди не зникнуть, то нам буде важко відповідати на них протягом довгого періоду часу", - сказав Одієрно.
Він вважає, що напружена обстановка в Європі і бойові дії проти ІДІЛ в Іраку і Сирії є довгостроковими проблемами. На його думку, на боротьбу з "Ісламською державою" піде від 10 до 20 років.
Генерал Раймонд Одієрно відзначив своє занепокоєння тим фактом, що на даний момент США планують зменшити витрати на оборону шляхом скорочення чисельності військ з 490 000 до
450 000 солдатів. Він спрогнозував, що при продовженні політики скорочення військового бюджету армія США може навіть скоротитися з 450 000 до 420 000 військовослужбовців.
На початку липня повідомлялося, що командування сухопутних військ США має намір скоротити збройні сили на 40 000 чоловік, дане скорочення торкнеться і військовослужбовців на іноземних військових баз Сполучених Штатів. Крім цього, командування американської армії планує звільнити і 17 000 цивільних працівників.
Раніше повідомлялося, що у новій військовій стратегії США зазначається, що Збройні сили Сполучених Штатів повинні бути готові протистояти таким державам, як Росія. Згідно з документом, військові США "повинні бути готові протистояти "ревізіоністським державам", таким як Росія, які кидають виклик міжнародним нормам, а також насильницьким екстремістським організаціям, таким як "Ісламська держава Іраку і Леванту".
У середині червня з'явилася інформація, що для стримування ймовірної агресії РФ в Європі США запропонували відправити у кілька країн Балтії і Східної Європи танки, бойові машини піхоти і іншу важку техніку, а також до п'яти тисяч солдатів.
22 червня США оголосили про намір надати для сил швидкого реагування НАТО спецназ, розвіддані і високоякісні військові технології з метою не допустити можливі агресивні дії Росії.
А голова об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Мартін Демпсі заявив, що Сполучені Штати у разі загострення ситуації у Східній Європі готові перекинути туди додаткові військові сили, крім тих, які вже там присутні.