Газета The Financial Times назвала Ангелу Меркель людиною року

Поділитися
Газета The Financial Times назвала Ангелу Меркель людиною року Ангела Меркель - двічі "Людина року" © Angelika Warmuth / dpa / Global Look
Минулого тижня канцлер Німеччини вперше за 30 років отримала високе звання від журналу Time.

Провідні світові видання продовжують підбивати підсумки. Британський щоденник The Financial Times назвав канцлера Німеччини Ангелу Меркель людиною року. Редакція видання привласнила німецькому політику почесне звання за роль у боротьбі з міграційною кризою. На минулому тижні журнал Time також поставив Меркель на перше місце в рейтингу головних людей планети.

Як відзначає The Financial Times, глава ФРН не стала закривати кордони Німеччини від хвилі біженців, як того хотіла консервативна більшість. З обережного, послідовного канцлера, який десять років очолював країну, Меркель за кілька тижнів перетворилася на політика зі сміливими переконаннями. Як зазначає видання, поки не ясно, чи виправдає себе міграційний курс лідера ФРН.

Якщо це станеться, Меркель увійде в історію як один з найвидатніших канцлерів Німеччини, пише FT. Глава ФРН залишить після себе "настільки ж міцну спадщину, як і її наставник, колишній канцлер Гельмут Коль, який керував возз'єднанням Німеччини та створенням єдиної європейської валюти", - зазначає редакція газети.

Меркель стверджує, що мігранти "збагачують культурне життя Німеччини" і закликає співгромадян керуватися християнськими принципами. "Дозвольте нам проявити мужність, щоб сказати, що ми - християни. Дозвольте нам проявити мужність, щоб сказати, що ми будемо вести діалог з мусульманами", - говорила канцлер в одному зі своїх виступів.

У статті FT підкреслюється, що за свою міграційну політику Меркель вже неодноразово зазнавала критики, в тому числі - з боку однопартійців з Християнсько-демократичного союзу. Канцлера звинувачували в необережності, зарозумілості і самовдоволенні, попереджаючи, що наплив мігрантів може зруйнувати країну.

Раніше журнал Time назвав Меркель людиною року. Видання зазначало, що під її керівництвом Німеччина буде рятувати Грецію від банкрутства і боротися з нетерпимістю щодо мігрантів. Вона пропагує людяність, щедрість і терпимість. Меркель стала першою жінкою за останні 30 років, яка отримала звання "Людина року" за версією Time, відзначає РБК.

За статистичними даними, Німеччина залишається найпривабливішою для мігрантів країною Європи. За інформацією управління верховного комісара ООН у справах біженців, у 2014 році країна посідала перше місце за кількістю звернень про надання притулку (173 100). Влада Німеччини активно виступає проти зростання антиісламських настроїв у німецькому суспільстві.

За даними на початок грудня, до Німеччину прибули понад мільйон біженців. До кінця року кількість мігрантів може скласти близько 1,3 мільйона, що у п'ять разів більше порівняно з минулим роком.

Серед причин однієї з глибинних гуманітарних криз Старого Світу історики називають створення колоній.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі