G7 в цьому році припинить держфінансування вугільних електростанцій

Поділитися
G7 в цьому році припинить держфінансування вугільних електростанцій © 3Dnews
Напередодні саміту міністри підтвердили виконання постулатів Паризької угоди про клімат.

Група країн "Великої сімки" в п'ятницю погодилася припинити державне фінансування вугільних електростанцій до кінця цього року і «в основному декарбонізувати» поставки електроенергії в 2030-х роках.

Напередодні зустрічі лідерів у Великій Британії в наступному місяці міністри клімату і навколишнього середовища країн Великої сімки також підтвердили своє зобов'язання обмежити підвищення температури нижче 1,5 градусів Цельсія до 2050 року після дводенної віртуальної зустрічі.

Вчені кажуть, що будь-яке перевищення цього показника викличе неконтрольовану зміну клімату.

«Визнаючи, що тривалі глобальні інвестиції в постійне виробництво вугілля несумісні зі збереженням 1,5 ° C в межах досяжності, ми підкреслюємо, що міжнародні інвестиції в неослаблене вугілля повинні припинитися зараз», - заявили міністри, передає AFP.

Британський депутат Алок Шарма, призначений президентом саміту ООН з клімату COP26, який відбудеться в Глазго в листопаді, сказав, що досягнутий консенсус є «чітким сигналом для світу про те, що вугілля відійде».

Цей крок став наступним за рекомендацією Міжнародного енергетичного агентства, прийнятою раніше на цьому тижні, про те, що всі майбутні проекти по викопному паливу повинні бути згорнуті, якщо світ хоче досягти нульових викидів вуглецю до 2050 року і обмежити потепління до 1,5 ° C.

Міністр навколишнього середовища Німеччини Свен Шульце назвала угоду «важливим кроком вперед», який вселив в промислово розвинені країни довіру і спонукав інших наслідувати їхній приклад.

Країни G7 - Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Сполучені Штати і Велика Британія - є домом для великих автовиробників, і далі домовилися «значно прискорити» відхід від бензину в транспортній галузі протягом десятиліття.

До 2030-х років також слід в основному виключити викопне паливо з електропостачання країн Великої сімки.

Група підтвердила, що прагне до 2025 року ліквідувати «неефективні субсидії на викопне паливо», і закликала всі країни наслідувати їхній приклад.

Тим часом, країни обіцяють «відстоювати» нові глобальні цілі в області біорізноманіття, включаючи збереження або захист не менше 30 відсотків суші і не менше 30 відсотків світового океану до 2030 року, щоб зупинити і повернути назад втрату біорізноманіття.

Відповідно до Паризької угоди 2015 року держави всього світу зобов'язалися утримати підвищення глобальної температури на рівні менше двох градусів Цельсія, а в ідеалі - ближче до 1,5 градусів Цельсія до 2050 року.

Відзначимо, Міжнародні зобов'язання щодо зниження викидів вуглецю змушують Україну зупинити вугільні ТЕС, а з ними і підприємства, які постачають електростанціям для спалювання енергетичне вугілля. У найкоротші терміни закриють понад 20 шахт в Донецькій, Луганській, Дніпропетровській областях з одночасною корінною перебудовою всієї системи генерації електроенергії. Детальніше про те, до чого призведе зупинка ТЕС читайте в статті Світлани Ісаєнко "Бездумне згортання вуглевидобутку - шлях до втрати енергетичної безпеки"

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі