Врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту на підставі концепції "дві держави для двох народів" для Ізраїлю і Палестини відповідає міжнародному праву та міжнародно визнаним критеріям, йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Франції.
Наголошується, що Франція продовжить діяти в цьому напрямку спільно з США, їх європейськими партнерами та іншими країнами, які можуть внести вклад у досягнення цієї мети.
Франція "як і раніше поважатиме та враховуватиме законні сподівання як ізраїльтян, так і палестинців", зазначили у зовнішньополітичному відомстві країни.
Оголошений напередодні план адміністрації США щодо врегулювання на Близькому Сході пропонує співіснування держав Ізраїлю і Палестини, зберігає Єрусалим неподільною столицею Ізраїлю і статус-кво Храмової гори з вільним доступом до неї представників будь-яких релігій.
План також передбачає роззброєння палестинського угруповання ХАМАС, що контролює сектор Газа, а також - створення повністю демілітаризованої палестинської держави.
Як повідомлялося, 28 січня президент США Дональд Трамп представив мирний план врегулювання ситуації на Близькому Сході.
Згідно з планом, територія майбутньої незалежної держави Палестина має збільшитися вдвічі, його столицею стане Східний Єрусалим. Ізраїль зберігає за собою право на спірну територію Голанських висот і "неподільну" столицю Єрусалим.
Економічна частина плану була представлена в липні 2019 року. Згідно з нею, Йорданія та Єгипет мають інвестувати в Палестину 50 млрд доларів.
Ізраїль висловив готовність до переговорів на основі плану Трампа. Палестинські лідери пропозицію США відкинули ще до її офіційного подання, особливе обурення у них викликав пункт плану про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.
Докладніше про план американського президента читайте в статті Віталія Федянина "Бізнес-план Кушнера".