Євросоюз має намір "перевірити й оцінити" ініціативу Трампа, наголосив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
За його словами, врегулювання конфлікту можливе лише в межах концепції двох держав з урахуванням "легітимних вимог палестинців та ізраїльтян". При цьому мають бути враховані всі "важливі резолюції ООН і міжнародно погоджені аспекти".
В ООН план Трампа викликав стриману реакцію, пише DW.
Представник генерального секретаря Антоніу Гутерріша заявив, що організація дотримується позиції, відображеної в резолюціях Ради безпеки та Генеральної асамблеї ООН: створення двох держав – ізраїльської і палестинської – можливе тільки "в кордонах 1967 року" (йдеться про спірні території, захоплені Ізраїлем під час Шестиденної війни - ред.).
Як повідомлялося, 28 січня президент США Дональд Трамп представив мирний план врегулювання ситуації на Близькому Сході.
Згідно з планом, територія майбутньої незалежної держави Палестина має збільшитися вдвічі, його столицею стане Східний Єрусалим. Ізраїль зберігає за собою право на спірну територію Голанських висот і "неподільну" столицю Єрусалим.
Економічна частина плану була представлена в липні 2019 року. Згідно з нею, Йорданія та Єгипет мають інвестувати в Палестину 50 млрд доларів.
Ізраїль висловив готовність до переговорів на основі плану Трампа. Палестинські лідери пропозицію США відкинули ще до її офіційного подання, особливе обурення у них викликав пункт плану про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.
Докладніше про план американського президента читайте в статті Віталія Федянина "Бізнес-план Кушнера".