Фотокореспондент однієї з регіональних китайських газет несподівано для себе став автором знімків, які облетіли весь світ. Отримавши завдання зробити фотографії аномального туману, що огорнув місто Ухань, журналіст випадково зняв момент самогубства закоханої пари.
Інцидент стався в Ухані 27 лютого на мосту через річку Янцзи. Фотокореспондент робив репортаж про надзвичайно щільний туман у місті. Знімки виходили вражаючі - опор і протилежного берега річки не було видно і міст, здавалося, висів у повітрі, вів у нікуди. Зауважимо, що густі тумани - явище для Китаю поширене. Наприклад, у ці ж дні таке явище спостерігається в Тянцзині, де до водяної пари додалися вихлопи, огорнувши місто їдким смогом. (ФОТО публікує Xinhua).
Захопившись туманом в Ухані, журналіст не помітив, що дещо далі від нього, прямо по курсу зйомки якийсь чоловік перелазить через поручні і стрибає вниз. Тільки за мить фотограф почув, як хтось закричав.
"Я спочатку не зрозумів, що зняв момент стрибка. Я сконцентрувався на камері і налаштуваннях і навіть не помітив, як чоловік стрибнув назустріч своїй смерті", - наводить слова журналіста британська The Mirror, що зацікавилася подією.
Але на цьому справа не закінчилася. Всього через кілька секунд на тому ж місці вниз стрибнув ще один самогубець. "Я прислухався, почув плескіт води, і тут же з моста зістрибнула жінка", - згадує фотограф. Він викликав поліцію, наряд прибув через всього дві хвилини, але й цього виявилося достатньо, щоб тіла загиблих забрала річка. Їх досі так і не знайшли, але сумнівів у тому, що обидва загинули, немає - висота мосту становить близько 40 метрів.
Завдяки свідченням свідків і камерам відеоспостереження поліція змогла встановити особу загиблого чоловіка. Ним виявився 20-річний мігрант з сусіднього регіону, який приїхав в Ухань на заробітки. Жінка, ймовірно, була його коханою. Втім, родичі хлопця зізналися журналістам, що ні про яку наречену у нього вони не чули. Але при цьому він дійсно дуже хвилювався, що через відсутність грошей не може жити повноцінним життям і створити сім'ю.
Версію про самогубство закоханої пари підтверджують свідчення випадкового фотографа. За його словами, на тому місці, звідки молоді люди стрибнули у річку, залишилися дві чорні куртки, поряд валялася жіноча сумочка і запальничка. Трохи пізніше журналіст згадав, що хвилин за 10 до трагедії повз нього по мосту пройшла молода пара у чорних куртках, обидва курили. Тоді він, звичайно, і уявити не міг, що є останнім, хто бачить закоханих живими, і що стане тим, хто зробить для них останні фото.
За даними деяких досліджень, самогубства у Китаї відбуваються кожні дві хвилини, з 100 тисяч людей 22, за статистикою, закінчують життя саме так, відзначає The Daily Mail. І за наявними даними, найбільший відсоток таких людей припадає на молодь у віці від 15 до 34 років.
Пов'язано це, розмірковує британська газета, можливо, з високим рівнем вимог, що пред'являються суспільством до молодих людей: за традицією, від них потрібне підпорядкування, старанність, гарна успішність у навчанні, здатність знайти гідну роботу. Також серйозним негативним фактором є низький рівень життя в багатьох регіонах країни і неможливість людей "піднятися". Так, у великих містах суїциди реєструються в рази рідше, ніж у селах. На сільську місцевість припадає до 75% від загального числа самогубств у Китаї, пише газета. !zn
Читайте також:
ФОТО з краю прірви: китаянку-самовбивцю за ноги витягли з "того світу". Тепер їй загрожує розстріл