Фонд "Повернися живим" за 50 днів війни зібрав для армії 3,2 млрд. грн. - Forbes Україна

Поділитися
Фонд
Швидко та з користю для армії витратити такі кошти – справжній виклик для фонду.

За 7 довоєнних років фонд « Повернись живим » зібрав для армії 200 млн. грн. За 50 днів війни – 3,2 млрд. грн. Швидко та з користю для армії витратити такі кошти – справжній виклик для фонду. Як найбільший приватний військовий фонд впорався з вибуховим зростанням, пише Forbes Україна.

Окрім збору коштів для ЗСУ, фонд займається аналітикою. Один із прикладів аналітичної роботи фонду – дослідження на тему, чому у 2020 році солдати-контрактники почали масово звільнятися з армії. Виявилося, що основна причина – зневажливе ставлення офіцерів. Ця інформація дала поштовх до впровадження концепції поваги до солдатів у ЗСУ.

22 лютого 2022-го, коли з дня на день очікувалося вторгнення російської армії, фонд за добу зібрав 20 млн. грн., це більше, ніж за весь попередній рік. Через 50 днів після вторгнення фонд отримав понад 3,2 млрд грн та ще $24,4 млн у криптовалюті. Це найбільша сума серед приватних фондів.

Збільшити надходження у 100 разів – півсправи, ефективно витратити такі гроші складніше. Голова фонду Тарас Чмут каже, що впоралися. Половину вже витратили. А контрактів, що у процесі реалізації, більше, ніж грошей на рахунках. "Гроші продовжать надходити", - упевнений Чмут.

Як «Повернись живим» удалося освоїти такі обсяги? Вони готувались. У 2021 році фонд диверсифікував свою фінансову інфраструктуру. Завів криптокошелек, відкрив рахунки в різних банках та в різній валюті.

Після вторгнення спростили процедуру замовлень. Сфокусувалися на одній діяльності: лише обробка заявок, закупівля та логістика.

Фонд був відпрацьований механізм і канали купівлі товарів подвійного призначення. Чмут дозволив закупникам самостійно ухвалювати складні рішення. Зараз навіть прилади для снайперських гвинтівок, спеціальні коптери чи обладнання для артилерії купують без узгодження із Чмутом. «За п'ять років роботи придбало 350 квадрокоптерів, а тут 1500 штук однією партією», – розповідає Тарас.

Частину вантажу військові вивозять самостійно. Але основну частину замовлень фонд самостійно привозить до військових частин.

"Повернися живим" тісно співпрацює з фондом шоумена Сергія Притули (зібрав 200 млн грн від початку війни). Вони разом опрацьовують заявки, оптимізують логістику.

Сервіс Uklon - один із спонсорів, який допомагає фонду не лише грошима, а й експертизою. Окрім нього, це зараз роблять компанії MOTOshop.UA та GigaCloud. Вони виділили своїх спеціалістів, щоб ввести у фонд систему планування ресурсів на платформі CRM-системи Odoo.

Фонд «Повернись живим» започаткував IT-менеджер Віталій Дейнега у березні 2015-го. До цього він майже рік допомагав армії, зібравши на її потреби близько 50 млн. грн. Все почалося 11 травня 2014 року, коли Дейнега прочитав новину про те, що українські військові потрапили в засідку та загинули. Відчай від безпорадності спонукав його перевести власні 10 000 грн на допомогу армії. Через волонтерів він передав 95-й Житомирській бригаді необхідні речі, а потім написав у Facebook, що має намір купувати більше. Охочих поділитися грошима виявилося чимало. За наступні три місяці Дейнега закупив бронежилети, тепловізори, рації на 5 млн. грн.

Засновник «Повернись живим» був першим, хто поставив волонтерство на професійні рейки. На початку 2015 року Дейнега пішов з роботи та став «професійним» волонтером. Фонд очолив Тарас Чмут.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі