Флагманський форум Путіна надає сцену дітям російської еліти – Bloomberg

Поділитися
Обидві дочки російського диктатора є доповідачками на ПМЕФ

Цього тижня російський диктатор Владімір Путін проводить у Санкт-Петербурзі свій флагманський Петербурзький міжнародний економічний форум (ПМЕФ). До повномасштабного вторгнення Росії в Україну у цьому заході брали участь президент Франції Еммануель Макрон, лідер Китаю Сі Цзіньпін, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель і покійний прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе. Всі вони виступали на ПМЕФ в минулому, а вже у 2022 році на форум були запрошені представники Талібану. Зараз західних діячів мало, і Кремль, у пошуках видатних гостей, схилився в бік «дружніх» країн Азії, Близького Сходу та Африки. Також на заходах все частіше можна зустріти дітей кремлівської еліти, зазначає Bloomberg.

Дочки Путіна, Марія Воронцова і Катєріна Тіхонова, є одними з доповідачів на ПМЕФ. Також візьме участь у панельній дискусії Ксєнія Шойгу – дочка колишнього міністра оборони і нинішнього секретаря Ради безпеки Сєргєя Шойгу. Так само, як і син глави адміністрації Кремля Антона Вайно, Алєксандр. Анна Цивільєва, яку уряд Великої Британії назвав родичкою Путіна і яка одружена з міністром енергетики Сєргєєм Цивільєвим, також має виступити як голова державного фонду, створеного Путіним минулого року для допомоги російським солдатам, які воювали з Україною.

Тихонова, яка очолює центр «Іннопрактика», що підтримується багатьма найпотужнішими російськими державними компаніями, виступить на ПМЕФ з доповіддю про військово-промисловий комплекс. Ендокринолог Воронцова виступить з доповіддю про біоекономіку як представник Російської асоціації сприяння науці.

Алєксандр Вайно, який відповідає за роботу з молоддю в кремлівському Агентстві стратегічних ініціатив, на сесії з кадрових питань згадується поряд з першим віце-прем'єром Дєнісом Мантуровим і двома мільярдерами-олігархами, співзасновником «Суека» і «Єврохіму» Андрєєм Мєльніченко і власником «Северсталі» Алєксєєм Мордашовим.

33-річна Ксєнія Шойгу, чий батько був зміщений Путіним з посади міністра оборони після 12 років роботи минулого місяця, модерує сесію, присвячену російському спорту. 43-річний Роман Ротенберг, перший віце-президент Федерації хокею Росії, включений до списку доповідачів на панелі про медіа-ліги в спорті.

Відбувається «поступова передача влади спадкоємцям», вважає Марія Снєгова, старший науковий співробітник Програми Європи, Росії та Євразії вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

«Це спроба оновити, омолодити еліту», – каже Снєгова.

«Почався підйом князьків – дітей представників політичної еліти», – цитує Bloomberg доповідь політолога Євгєнія Мінчєнко про структуру влади в Росії під назвою «Політбюро 2.0». За його словами, родинні зв'язки стали «важливим» фактором при Путіні.

«Російські бізнесмени і чиновники з'їжджаються до Санкт-Петербурга на ПМЕФ, прагнучи догодити правителю, чиє вторгнення в Україну в лютому 2022 року вичерпало більшу частину блиску і енергії події, яка приваблювала світових лідерів до того, як Росія потрапила під безпрецедентні санкції. Виступ Путіна на пленарному засіданні форуму в п'ятницю є єдиним гарячим квитком для учасників, які платять за участь у цьогорічному ПМЕФ 1,35 мільйона рублів (15,2 тисяч доларів) за запрошенням», – зазначає Bloomberg.

ПМЕФ, який колись був спрямований на залучення американських і європейських інвесторів як «вікно» в Росію, тепер має чітко виражений антизахідний порядок денний. Цього року в програмі ПМЕФ заплановані такі дискусійні панелі, як «Реквієм за Європою: Нова ера міжнародного співробітництва» і «Імперія зла»: Чи вдалося Заходу успішно демонізувати Росію?»

Дехто з представників другого покоління вже обіймає високі посади. Дмітрій Патрушев, який також відвідає ПМЕФ, був призначений віце-прем'єр-міністром в результаті урядових перестановок, що відбулися після «інавгурації» Путіна минулого місяця. Він є сином 72-річного Ніколая Патрушева, багаторічного секретаря Ради безпеки, якого минулого місяця Путін замінив на 69-річного Шойгу.

46-річний Боріс Ковальчук був призначений минулого місяця головою Рахункової палати, яка контролює державні витрати. Його 72-річного батька Юрія Міністерство фінансів США називає «особистим банкіром Путіна».

«Щоб бути в безпеці, ви повинні бути в системі» в умовах авторитарного правління Путіна», – вважає Катерина Шульман, політолог з Центру Карнегі Росія-Євразія в Берліні. 

За її словами, якщо до війни багато представників російської еліти відправляли своїх нащадків за кордон, то «тепер, коли ця можливість стала складнішою, спосіб захистити себе – призначити своїх дітей начальниками».

Нагадаємо, у 2023 році Санкт-Петербурзький міжнародний економічний форум залишився практично без іноземних гостей. Замість них перед гостями виступали російські пропагандисти, ідеолог «русского міра» Алєксандр Дугін й навіть пранкери Вован та Лєксус. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі