Успіхи Росії у збиванні керованих боєприпасів в Україні мають викликати тривогу в Пентагоні – Bloomberg

Поділитися
Американські засоби РЕБ потребують посилення, вважають в агентстві

Пентагон має бити на сплох, оскільки високоточні НАТОвські боєприпаси відхиляються від курсу, а безпілотники падають з неба в Україні, вважають редактори агентства Bloomberg. 

«Як свідчать останні звіти, російські перешкоди мали руйнівний ефект в Україні, знизивши точність артилерійських снарядів Excalibur з GPS-наведенням, наданих США, з 55% до всього лише 6%. Наземні бомби малого діаметру [GLSDB] – ще одна дорога американська зброя – виявилися настільки неефективними, що Вашингтон припинив їх постачання. Подібні проблеми виникли і з іншими американськими озброєннями, такими як JDAM і навіть супутниковий інтернет Starlink, хоча латки, схоже, допомогли. У якийсь момент Україна втрачала 10 тисяч безпілотників щомісяця», – пишуть редактори агентства.

Це «глушіння» озброєнь є частиною того, що військова доктрина США називає операціями в електромагнітному спектрі. Вони включають в себе цілу низку заходів, які стали більш важливими, оскільки США та інші передові збройні сили стали покладатися на датчики, супутники, радари, інфрачервоні детектори та інші технології для пошуку цілей, координації атак і наведення багатомільйонних озброєнь.

«Після невдалих дій в перші місяці вторгнення в Україну, частково через те, що їхні потужні глушилки не могли бути розгорнуті без перешкод для дружнього зв'язку, російські війська електромагнітної війни перейшли до більш успішної тактики. Тепер вони встеляють лінію фронту килимовим покриттям з менших, розміром з фургон, перешкод приблизно через кожні шість миль [близько 9,65 км]. Кожна з них створює конус перешкод, зупиняючи розгублені українські безпілотники, доки їхні батареї не сядуть, і засліплюючи ракети НАТО на шляху до їхніх цілей», – пише Bloomberg.

Редактори агентства вважають, що проблема російського РЕБ виходить за межі України. Побачивши, як американські військові використовують датчики, мережі і високоточну зброю з руйнівним ефектом, Росія і Китай інвестували значні кошти в підрив таких технологій. Китай розгорнув широкі електронні можливості на штучних островах, які він контролює в Південно-Китайському морі, а також навколо Тайваню.

«Хоча проводяться багатообіцяючі дослідження, збройні сили США ще не розпочали закупівлю нових можливостей у необхідних масштабах. Баланс витрат залишається переважним на користь оборони, реагування на загрози, а не на підрив операцій противника. Успіх Росії в Україні має підкреслити небезпеку. США повинні швидше впроваджувати нові перспективні технології, використовуючи готове обладнання, де це можливо», – зазначають вони. 

На їхню думку, змінити ситуацію має модернізація програмного забезпечення і додаткові датчики, які б дозволили боєприпасам залишатися на заданому курсі, незважаючи на перешкоди. Комерційні космічні компанії могли б допомогти надати альтернативні дані про місцезнаходження зброї і солдатів, тим самим зменшивши залежність від супутників GPS. 

«Будь-які рішення повинні легко оновлюватись, враховуючи швидкість, з якою контрзаходи можуть притупити їх ефективність. Усі війська повинні бути навчені воювати в умовах інтенсивного глушіння. Незважаючи на бюджетні обмеження і конкуренцію за ресурси, «електронна війна» заслуговує на більше фінансування; немає сенсу витрачати 100 тисяч доларів на снаряд Excalibur, якщо він не може вразити ціль. Противники Америки визнають цінність таких технологій. Після України, США також повинні це зробити», – резюмує Bloomberg.

Нагадаємо, у січні The New York Times заявила, що засоби радіоелектронної боротьби стали одним із найбільш загрозливих видів зброї російських військових та змінюють хід війни в Україні – після багатьох років вдосконалення їхніх можливостей. У Росії більше обладнання для глушіння, здатного пригнічувати сигнали ЗСУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі