Фінляндія проводить поряд з російським кордоном небувалі по розмаху військові навчання. У них задіяно понад три тисячі фінських солдатів та широкий контингент солдатів НАТО. Проходять навчання під командуванням Альянсу та за участю військових США, Великобританії, Естонії та Латвії, повідомляє Wall Street Journal.
Навчання стали своєрідною відповіддю Москві, яка дозволила собі в агресивній формі загрожувати Фінляндії «не залишити без відповіді» вступ країни до НАТО. Не обійшлося і без «гри мускулами» — військові літаки РФ стали регулярно порушувати повітряний простір фінів і до кордону була перекинута ракетна техніка.
Деталі військових навчань не розголошуються. Згідно з повідомленнями американських ЗМІ, у двотижневих навчаннях «Arrow 22» беруть участь понад три тисячі військових Фінляндії та солдати зі США, Великобританії, Естонії та Латвії.
Армія Фінляндії налічує близько 300 тисяч армійського складу та 900 тисяч резервістів. Вона вважається однією з найсильніших у Європі, а запустити процедуру вступу до НАТО Гельсінкі може вже за кілька тижнів.
Як країна-член НАТО, Фінляндія отримає гарантії безпеки, передбачені статтею 5 Статуту НАТО. Ось тільки між подачею заявки та самим членством пройде деякий час. І саме цей момент непокоїть уряд Фінляндії. Оскільки Росія цілком може скористатися цим «вікном» і напасти на сусіда.
Тому Фінляндія нарощує свій бойовий потенціал, не чекаючи на прийом до НАТО. Вона встигла вийти переможницею у щорічній та найскладнішій у світі симуляції відбиття кібератаки, організованої Центром Кібербезпеки НАТО. Оголошено про закупівлю 64 військових винищувачів Lockheed Martin F-35 для зміцнення повітряної боєздатності фінів.
Гельсінкі, які займали десятиліттям нейтральну позицію, в українській війні відразу стали на бік Києва. Попри традиційну політику «не надавати озброєння до зон бойових дій», з початку війни Фінляндія надала Україні тисячі одиниць протитанкового озброєння, продуктових пайків, боєприпасів — і це історичний крок, як сказала прем'єр-міністр Санна Марін.
Раніше повідомлялося, що вступ Фінляндії та Швеції до НАТО підвищить стабільність у Балтійському морі.