Фінляндія десятиліттями готувалася до нападу Росії і чинитиме жорсткий опір, якщо він станеться, сказав глава Збройних сил країни Тімо Ківінен, повідомляє Reuters.
Країна накопичила значний арсенал. Але окрім військової техніки, додав генерал Тімо Ківінен, вирішальним фактором є те, що фіни будуть мотивовані боротися.
Колись позаблокова Фінляндія тепер подає заявку на вступ до НАТО через побоювання, що Росія може напасти на неї так само, як вторглася в Україну 24 лютого.
Після Другої світової війни Фінляндія підтримувала високий рівень військової готовності.
«Ми планомірно розвивали нашу військову оборону саме для такого виду війни, який ведеться там (в Україні), з масованим використанням вогневої потужності, бронетехніки, а також повітряних сил», – сказав Ківінен.
У країні чисельність військовослужбовців становить близько 280 тисяч осіб, а 870 тисяч пройшли навчання як резервісти. Фінляндія також не скасувала військовий обов’язок для чоловіків, як це зробили багато інших західних країн після закінчення холодної війни.
Країна також створила одну з найпотужніших артилерій у Європі та має крилаті ракети з дальністю дії до 370 км. Вона витрачає 2% свого ВВП на оборону, що вище, ніж у багатьох країнах НАТО.
Близько 82% респондентів в опитуванні Міністерства оборони, проведеному 18 травня, заявили, що готові брати участь у національній обороні, якщо Фінляндія зазнає нападу.
Ківінен привітав рішення Фінляндії подати заявку на вступ до НАТО. За його словами, членство в Альянсі дозволить Фінляндії посилити свій потенціал раннього попередження, будучи частиною спільного контролю повітряного простору НАТО.
Фінляндія також виграє від стримування, будучи частиною Альянсу, в якому напад на одного члена є нападом на всіх, додав він. Проте, за словами глави оборони, «основну відповідальність за оборону Фінляндії все одно буде нести Фінляндія».
Нагадаємо, що Фінляндія і Швеція подали заявки на вступ до НАТО у травні. Однак Росія пригрозила Швеції і Фінляндії «наслідками» у випадку вступу в Альянс.