Філіппінські військові звинуватили Китай у залякуванні у спірних водах Південно-Китайського моря

Поділитися
Філіппінські військові звинуватили Китай у залякуванні у спірних водах Південно-Китайського моря Фото ілюстративне © scmp.com
Протягом останніх місяців між двома країнами відбулася низка сутичок.

Філіппіни звинуватили Китай у спробах залякати менші країни та пообіцяли, що продовжать свої місії з доставки вантажів на військовий корабель, який слугує форпостом у Південно-Китайському морі. Про це повідомляє The Guardian.

Філіппіни навмисно посадили корабель Sierra Madre на другу мілину Томаса біля островів Спратлі у 1999 році, щоб захиститися від загрози з боку Китаю. Однак корабель став “гарячою точкою” у спірних водах.

Пекін вимагає прибрати військовий корабель і протягом останніх місяців неодноразово намагався перешкодити філіппінським катерам, які доставляли припаси військовим на кораблі. Маніла засудила дії Пекіна, назвавши їх небезпечними маневрами. 

"[Китай] хоче використати свою більшу силу. Вони хочуть залякати малі країни, щоб змусити їх підкоритися. І дуже важливо, щоб міжнародне співтовариство знало про це", - заявив в інтерв'ю Guardian полковник збройних сил Філіппін Медель Агілар.

Президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший чітко дав зрозуміти, що Sierra Madre не зрушить з місця.

“Тому ви можете очікувати, що ротація і місії з поповнення запасів також триватимуть, попри перешкоди з боку Китаю”, - заявив полковник.

Китай каже, що його берегова охорона діє "професійно і стримано".

“Китай не забере жодного дюйма території, яка нам не належить, і не відмовиться від жодного дюйма території, яка нам належить. Китай прагне врегулювати відповідні суперечки шляхом переговорів і консультацій з відповідними країнами та не похитнеться в рішучості захищати національний суверенітет і територіальну цілісність", - сказала речниця МЗС Китаю Мао Нін.

Вона заявила, що союзник Філіппін — США, які засудили дії китайських суден, повинні припинити втручатися в суперечки між Пекіном та іншими країнами

Аналітики попереджають, що корабель, який перебуває в занедбаному стані, може неминуче зруйнуватися без ремонтних робіт. Існують також побоювання, що ескалація морських суперечок може призвести до конфронтації США з Китаєм.

Міжнародний трибунал у 2016 році встановив, що мілина Томаса є частиною виключної економічної зони і континентального шельфу Філіппін. Однак Китай відкинув це рішення і претендує на більшу частину Південно-Китайського моря.

Протягом останніх місяців між Китаєм та Філіппінами відбулася низка сутичок в акваторії Південно-Китайського моря. Обидві країни перебувають у територіальній суперечці в багатих на ресурси водах, а уряд президента Філіппін Фердинанда Маркоса-молодшого посилює опір діям Пекіна з моменту приходу до влади минулого року. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі