Берегова охорона Китаю встановила плавучий бар'єр у південно-східній частині мілини Скарборо в Південно-Китайському морі, який перешкоджає доступу філіппінських рибальських суден, заявили Філіппіни. Про це повідомляє Bloomberg.
Берегова охорона Маніли та її Бюро рибальства і водних ресурсів "рішуче засуджують" дії Китаю, які були зафіксовані співробітниками обох відомств під час звичайного морського патрулювання в районі мілини у п'ятницю, 22 вересня, заявив речник берегової охорони Філіппін Джей Тарріела.
Плавучий бар'єр довжиною близько 300 метрів був встановлений трьома надувними човнами китайської берегової охорони і службовим катером китайської морської міліції, йдеться в повідомленні.
Також наводяться слова філіппінських рибалок, які заявили, що судна китайської берегової охорони "зазвичай встановлюють плавучі бар'єри", коли бачать у цьому районі кілька філіппінських рибальських човнів.
За словами Тарріели, чотири кораблі китайської берегової охорони "ініціювали серію з 15 радіопереговорів, намагаючись відігнати" судно філіппінського риболовецького бюро та понад 50 рибальських човнів.
Екіпаж берегової охорони Китаю заявив, що присутність філіппінських човнів "порушує міжнародне право і внутрішнє законодавство Китаю". Усвідомивши присутність працівників ЗМІ на борту судна риболовецького бюро, китайські кораблі "дотримувалися безпечної дистанції і віддалилися", заявили Філіппіни.
Маніла публікує відео та фото постійних конфронтацій своїх суден з китайськими кораблями, намагаючись чинити тиск на Пекін з метою припинення "агресивних" дій Китаю у спірних водах..
Минулого тижня уряд Філіппін заявив, що може подати скаргу проти Китаю до міжнародного суду за шкоду, завдану його кораловому рифу в Південно-Китайському морі. Пекін заявив, що претензії Маніли є необґрунтованими, і що Китай повинен відбуксирувати корабель часів Другої світової війни, який стоїть на другій мілині Томаса, щоб запобігти скиданню ним забрудненої води.
“Заява Китаю про корабель лише посилить недовіру філіппінського народу і решти світу до китайського уряду", - заявив у суботу, 23 вересня, міністр оборони Філіппін Джільберто Теодоро-молодший.
Обидві країни перебувають у територіальній суперечці в багатих на ресурси водах, а уряд президента Філіппін Фердинанда Маркоса-молодшого посилює протести проти дій Пекіна з моменту приходу до влади минулого року. Китай стверджує, що його присутність у цьому районі є законною, навіть після того, як у 2016 році міжнародний трибунал відхилив його морські претензії.