У четвер, 13 серпня, в день свого 89-го Дня народження Фідель Кастро опублікував есе, в якому заявив, що США повинні Кубі "багато мільйонів доларів" в якості відшкодування збитку від більш ніж півстолітнього торгового ембарго, передає France 24.
США ввели торгове ембарго проти Куби в 1962 році, через три роки після того, як Фідель Кастро захопив владу на острові.
"Кубі заборгували компенсацію, яка була б еквівалента багатьом мільйонам доларів, що вимагала наша країна у всіх виступах в ООН, підкріплюючи свої слова неспростовними аргументами", - написав Кастро в своєму есе.
Проте він не уточник, яку конкретно суму, на його думку, США заборгували Кубі.
Раніше повідомлялося, що держсекретар США Джон Керрі стане першим главою Держдепартаменту США, який відвідає Кубу з 1945 року. Американська делегація буде складатися з 20 осіб: дипломатів, співробітників Білого дому і членів Конгресу США.
1 липня Президент США Барак Обама повідомив про формальне відновлення дипломатичних відносин з Кубою. "Сьогодні я можу оголосити про те, що США формально відновлюють дипломатичні відносини з Республікою Куба. В обох країнах знову відкриваються посольства", - сказав він.
В кінці травня Держдепартамент США виключив Кубу із списку країн, які підтримують тероризм. "Незважаючи на те, що у США залишаються серйозні побоювання і розбіжності по широкому спектру питань, пов'язаних з кубинської політикою, все це не підпадає під критерії, за якими Гавану можна було б залишити в списку держав, що підтримують тероризм", - говорилося в заяві держдепартаменту.
У середині червня видання The Guardian писала, що адміністрація президента США Барака Обами планує в липні відновити дипломатичні відносини з Кубою через більш ніж 50 років. Повідомлялося, що Вашингтон і Гавана мають намір укласти цей договір на першому тижні липня.
Детальніше про двосторонніх відносинах США і Куби читайте у статті Костянтина Федоренко "Острів Свободи: пережити ембарго і дві холодні війни" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".