Відшкодування Кубі економічного збитку, викликаного ембарго, - одна з умов для повної нормалізації відносин між Гаваною і Вашингтоном, заявив глава кубинського МЗС Бруно Родрігес.
"Я підкреслив, що повне скасування блокади, повернення нам незаконно окупованої території Гуантанамо, а також повне дотримання суверенітету Куби та компенсацію за збиток, нанесений економіці і людям, - все це є принципово важливим для руху в бік нормалізації відносин", - сказав він на прес-конференції у Вашингтоні.
При цьому він заявив, що вдячний президенту США Бараку Обамі за те, що той зробив кроки з ослаблення санкцій проти Куби, а також - за заклик до американського конгресу подумати про можливість скасування ембарго.
Як повідомлялося, держсекретар США Джон Керрі заявив, що на даному етапі Вашингтон не обговорює з Гаваною можливість повернути Кубі території, на якій розміщена військова база Гуантанамо.
"Я не знаю, що станеться в майбутньому, проте на даний момент на переговорах наша сторона не обговорює це питання", - сказав він на прес-конференції після переговорів з Родрігесом.
1 липня Президент США Барак Обама повідомив про формальне відновлення дипломатичних відносин з Кубою. "Сьогодні я можу оголосити про те, що США формально відновлюють дипломатичні відносини з Республікою Куба. В обох країнах знову відкриваються посольства", - сказав він.
В кінці травня Держдепартамент США виключив Кубу із списку країн, які підтримують тероризм. "Незважаючи на те, що у США залишаються серйозні побоювання і розбіжності по широкому спектру питань, пов'язаних з кубинської політикою, все це не підпадає під критерії, за якими Гавану можна було б залишити в списку держав, що підтримують тероризм", - говорилося в заяві держдепартаменту.
У середині червня видання The Guardian писала, що адміністрація президента США Барака Обами планує в липні відновити дипломатичні відносини з Кубою через більш ніж 50 років. Повідомлялося, що Вашингтон і Гавана мають намір укласти цей договір на першому тижні липня.