FATF зробила крок до внесення Росії у “чорний список” – чим це загрожує агресору

Поділитися
FATF зробила крок до внесення Росії у “чорний список” – чим це загрожує агресору © FATF/facebook
Росія призупинена у членстві в міжнародній організації, що бореться з відмиванням грошей

FATF випустила розширену заяву щодо дій Росії, проте не прислухалась до позиції України, щодо необхідності включити РФ до “чорного списку” організації. Відповідна заява оприлюднена організацією, яка є ключовою глобальною структурою, що бореться з відмиванням грошей. проте, у заяві з'явилися ризиковані для російського бізнесу повідомлення.

Чому FATF не внесла Росію у “чорні списки”

Мотивація членів FATF можливо пояснюється у тексті відповідної заяви, де зазначається, що РФ, хоча і має статус призупиненого у дії члена організації, проте на думку FATF, “залишається відповідальною за свої зобов’язання щодо виконання Стандартів FATF”. Разом зі збереженням потенційних прав РФ, у заяві говориться, що FATF буде “стежити за ситуацією та розглядати на кожному зі своїх пленарних засідань наявність підстав для скасування або зміни цих обмежень”. Таким чином взаємини з РФ перебувають у стані імовірного суттєвого погіршення завдяки одному рішенню організації.

Що нового чи загрозливого є для Росії?

FATF наголосила, що спровокована Росією агресія проти України є “загрозою цілісності, безпеки та стабільності міжнародної фінансової системи”. Такі формулювання зазвичай використовуються проти організацій та країн, що є потенційними кандидатами на входження до “чорного списку”. Якщо Росія буде, як це наполягає Україна, включена до нього, всі економічні зв'язки для більшості країн будуть під загрозою, оскільки кожна операція із такою країною є потенційним ризиком серйозних правопорушень як іноземною, так і російською стороною.

Крім того, у заяві зазначено, що країни-члени об'єднання повинні вживати заходів, щодо спроб застосування обхідних маневрів, щодо санкційної політики. Країни, що входять у FATF мають “вживати необхідних заходів для пом’якшення ризиків”, щодо негативного впливу Росії на міжнародну економічну безпеку. Такі заклики є сигналом для потужних бізнес-проєктів не ризикувати інвестиціями та припиняти економічну взаємодію з Росією.

Також у своїй заяві, організація назвала Росію співучасником створення нових ризиків для глобальної економіки. “Члени FATF із занепокоєнням відзначають потенційні ризики для міжнародної фінансової системи, включаючи зростаючий фінансовий зв’язок Росії з країнами, які підпадають під дію контрзаходів FATF, ризики фінансування розповсюдження зброї масового знищення, а також зловмисну ​​кібердіяльність і атаки програм-вимагачів. Через серйозність цих ризиків багато членів FATF вживають активних заходів, щоб захистити себе та світову фінансову систему”, – зазначено у преамбулі заяви.

Після того, як Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) у лютому 2023 року призупинила членство Росії, а у червні продовжила своє рішення й не стала вносити РФ до «чорного» або «сірого» списків, Кремль не змінив своєї політики ані в Україні, ані у світі, збільшуючи ризики для всіх країн. І цього тижня у FATF є можливість зробити наступний крок.

Росія ще ніколи не була такою близькою до найнебезпечніших світових режимів і терористичних організацій як зараз. Нещодавня доповідь RUSI описує швидкість, з якою зросла російська торгівля зброєю з Північною Кореєю, підкреслюючи, наскільки тісними і небезпечними стали відносини між Росією і КНДР. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі