Турецький президент пообіцяв негайно обговорити це питання з прем'єр-міністром Біналі Йылдырымом і главою "Партії націоналістичного руху" Девлетом Бахчелі, передає Reuters.
Про відродження смертної кари в Туреччини Таїп Ердоган вже говорив після невдалої спроби державного перевороту влітку минулого року. Тоді в Євросоюзі попередили, що це рішення означатиме кінець переговорів про вступ Туреччини до ЄС і поставить хрест на її євроінтеграції.
Нагадаємо, 16 квітня у Туреччині відбувся референдум щодо конституційної реформи. Згідно з даними державного інформагентства Anadolu, її прихильники з мінімальним відривом (51,4% проти 48,6%) здобули перемогу. Опозиція заявила про численні порушення під час голосування і про наміри оскаржити його результати в суді.
Ініціатори реформи пропонують внести 18 поправок до основного закону, які повинні суттєво розширити повноваження президента.
Зміни передбачають, зокрема, одноосібне призначення президентом міністрів і вищих державних чиновників, право розпуску їм парламенту країни, а також запровадження надзвичайного стану.
Крім того, у разі голосування "за", президент Туреччини очолить уряд, так як посаду прем'єр-міністру в Туреччині буде скасовано у 2019 році.
Реджеп Ердоган також зможе залишатися при владі протягом десяти років (двох п'ятирічних термінів президентства) – до 2029 року, і знову очолити правлячу "Партію справедливості і розвитку".
На думку турецької опозиції, конституційні зміни фактично призведуть до диктатури Ердогана.