Турецький президент привітав з результатами голосування прем'єр-міністра Біналі Йилдирима, а також керівництво "Партії справедливості та розвитку", "Партії націоналістичного руху" та "Партії великого єдності" - політичних сил, які підтримали ініціативу розширення повноважень президента.
Офіційні результати голосування в Туреччині ще не оголошені. За даними державного інформагентства Anadolu, після обробки понад 99% бюлетенів, конституційну реформу підтримали 51,35% виборців, 48,65% – висловилися проти.
Тим часом, опозиційна "Республіканська народна партія" заявила про наміри оскаржити підсумки голосування і домогтися перерахунку голосів. За її даними, центрвиборчком опрацював не більше 75% бюлетенів. Крім того, на більшості дільниць виборчі комісії дозволили зараховувати бюлетені без штампів ЦВК, що може свідчити про фальсифікацію результатів голосування.
Нагадаємо, 16 квітня в Туреччині відбувся референдум щодо конституційної реформи. Її ініціатори пропонують внести 18 поправок до основного закону, що повинні суттєво розширити повноваження президента.
Зміни передбачають, зокрема, одноосібне призначення президентом міністрів і вищих державних чиновників, право розпуску їм парламенту країни, а також запровадження надзвичайного стану.
Крім того, у разі голосування "за", президент Туреччини очолить уряд, так як посаду прем'єр-міністру в Туреччині буде скасовано у 2019 році.
Реджеп Ердоган також зможе залишатися при владі протягом десяти років (двох п'ятирічних термінів президентства) – до 2029 року, і знову очолити правлячу "Партію справедливості і розвитку".
На думку турецької опозиції, конституційні зміни фактично призведуть до диктатури Ердогана.