Про це, як пише Financial Times, в останньому звіті попереджають експерти МВФ, які проаналізували дані 20 країн від Естонії до Албанії. У фонді дійшли висновку, що зростання ВВП цих країн в середньому скоротилося на 7% через еміграцію. Всього за останні 25 років східноєвропейських регіон залишили близько 20 мільйонів людей. При цьому 8 з 10 емігрантів прямували саме в країни Західної Європи і додому мало хто з них повертається.
Такий відтік кваліфікованих робочих рук спричиняє скорочення продуктивності. Водночас, гроші, які заробітчани присилають додому, теж б'ють по економіці. Багато одержувачів не шукають роботу і не заробляють на своє життя самостійно, тим самим обвалюючи національну валюту і зменшуючи конкуренту здатність економіки своєї країни.
Кошти, які емігранти присилають додому, мають і позитивний ефект. Зокрема, це стимулює споживання і відкриває можливості для інвестицій. Однак негативні наслідки, на думку МВФ, переважають. Експерти підрахували, що якби з 1995 до 2012 року відтоку кваліфікованих працівників зі Східної Європи не було, тоді розрив між зарплатою в цих країнах і західноєвропейських був би на 5 пунктів меншим.
Нещодавно МВФ погіршив прогноз для світової економіки через Brexit. У Фонді пояснили зниження прогнозу необхідністю оцінити потенційні ризики Brexit, а також не виключили, що в майбутньому прогноз може бути скоректований. Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).
Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.